Klimatyzacja w gabinecie psychologa – dlaczego może się przydać?

utworzone przez | 29 11 2015 | 0 komentarzy

Stworzenie jak najbardziej komfortowego, wygodnego i przyjaznego gabinetu jest celem każdego psychologa. Przecież poza kompetencjami zawodowymi, najważniejszy jest gabinet – jego lokalizacja, dobra możliwość dojazdu oraz wystrój wnętrza. Niewygodne, toporne krzesło sprawi, że Twój klient będzie marzył o zakończeniu spotkania, ciemne barwy przytłoczą i pogorszą nastrój. Do tego temperatura w gabinecie – nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Aby więc zapewnić maksymalny komfort klientowi nie można zaniedbać żadnego detalu i koniecznie wyposażyć pomieszczenie w klimatyzację.

Będzie ona nieoceniona szczególnie w upalne, letnie dni, kiedy temperatura przekracza 30 stopni, a każdy marzy o możliwości ochłody. Wizyta u psychologa trwa zazwyczaj 60 minut, które mogą być istną męczarnią w gorącym, dusznym pomieszczeniu. Dzięki klimatyzacji klient będzie mógł w pełni skoncentrować się na pytaniach psychologa, czy innego lekarza (źródło). Jednak, choć może to kusić podczas szczególnie dokuczliwych upałów, nie można nastawić zbyt niskiej temperatury – zbyt wysoka różnica pomiędzy tą na zewnątrz, a tą w pomieszczeniu nie będzie służyła zdrowiu. Klimatyzacja w gabinecie będzie również służyła większemu komfortowi pracy psychologa. Spędza on w gabinecie długie godziny, podczas których musi się w pełni skupić na kliencie, a wysokie temperatury utrudnią koncentrację.

Klimatyzacja to nie tylko urządzenie chłodzące – doskonale sprawdza się również jako ogrzewanie. Mimo że z pewnością gabinet psychologa znajduje się w ogrzewanym budynku, warto zadbać o alternatywne źródło ciepła.  Dzięki temu bez problemu będzie można zadbać o stałą temperaturę w pomieszczeniu, a utrzymanie ciepła zimą jest równie ważne jak chłodu latem.

Jak widać zakup i montaż klimatyzacji w gabinecie psychologa jest jak najbardziej pożądany – w upalne dni zadba o odpowiednio chłodną, komfortową i idealną do pracy i koncentracji temperaturę, a zimą ogrzeje pomieszczenie. Skorzysta na tym zarówno psycholog, spędzający długie godziny w pracy, jak i klienci odwiedzający gabinet na czas godzinnych sesji.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły