Jak wybrać telefon dla firmy?

utworzone przez | 30 11 2015 | 2 Komentarze

Podział na telefony przeznaczone specjalnie na potrzeby przedsiębiorców a te, z których korzysta się prywatnie był bardziej popularny jeszcze kilka lat temu. Obecnie rozróżnienie to nie jest już tak wyraźne ? producenci starają się stworzyć sprzęt, który będzie odpowiadał potrzebom każdego użytkownika i będzie jak najbardziej nowoczesny i komfortowy w użytkowaniu. Dlatego też poszukując firmowego telefonu wybiera się taki, który posiada jak najwięcej pożądanych funkcji.

Smartfon 

Nie można sobie wyobrazić, że miałoby być inaczej. Smartofny oferują szeroki zakres aplikacji ? część z nich jest standardowym wyposażeniem telefonu, a całą resztę, w razie potrzeby, można pobrać z wirtualnego sklepu.

Skrzynka pocztowa

Komunikacja z klientami i pracownikami za pomocą wiadomości e-mail jest niezwykle popularna i wygodna ? pozwala załatwić przede wszystkim mniej naglące sprawy, utrzymywać stały kontakt z pracownikami i przesyłać pliki. Ważna jest możliwość synchronizacji z internetowymi skrzynkami i firmowymi serwerami.

Pakiety biurowe

Żaden przeznaczony na potrzeby firmy telefon nie może się bez nich obyć. Wszystkie pliki zapisywane są w formacie PDF lub pakietu Office, w szczególności Word, a odczyt przychodzących na skrzynkę dokumentów jest konieczny w firmowym smartfonie.

Internet

Możliwość dostępu do sieci jest absolutną koniecznością w firmowym smartfonie. Koniecznością jest szybkie łącze oraz WiFi. Dodatkowym atutem sprzętu będzie możliwość zrobienia z telefonu routeru ? dzięki niemu będzie można udostępnić internet z sieci operatora do lapotopa.

Wytrzymała bateria

Smartfony mają to do siebie, że ich zaawansowane funkcje zużywają znacznie więcej energii. Wytrzymała bateria jest jednak niezbędna w telefonie, który ma służyć do służbowych celów, warto więc, w miarę możliwości, wybrać telefon, którego bateria będzie wytrzymywała więcej niż jeden dzień bez konieczności ładowania.

Wygląd

Mogłoby się wydawać, że jest absolutnie nieistotny, jest służbowy, firmowy telefon nie może mieć młodzieżowego wyglądu. Powinien sprawiać solidne, poważne wrażenie. Warto zapewnić mu też dodatkową ochronę np. poprzez folię ochronną na ekran: http://ithings.pl/iphone/folie-ochronne.

2 komentarze

 1. Hubert Oleszczuk

  Według mnie wybór telefonu do firmy nie różni się znacząco od tego dla siebie. W obu przypadkach musimy określić czego potrzebujemy. Ktoś może nosić ze sobą przenośny router wifi i wtedy praktycznie w ogóle nie potrzebuje internetu 😉
  Jeżeli chodzi o baterię, to osobiście i tak wolę ładować telefon codziennie, niż w połowie drugiego dnia zastanawiać się czy mogę sprawdzić godzinę. A nawet najmocniejszy smartfon nie wytrzyma bardzo długo, jeśli cały czas będzie włączony internet w telefonie, synchronizacja i do tego będziemy go często używać.
  Natomiast w pełni zgadzam się co do wyglądu – telefon firmowy powinien dobrze wyglądać. Dodatkowo każdy kto się interesuje smartfonami wie, że istnieje marka, którą czasem możemy szybko zyskać szacunek i uznanie, albo zostać znienawidzeni 😉

  Odpowiedz
 2. Natalia

  Wszystkie podane wymagania co do telefonu są bardzo ważne. Nie wyobrażam sobie pracy bez telefonu, który ciągle musiałby wisieć na ładowarce.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły