Autopromocja najlepszym sposobem na firmowy sukces!

utworzone przez | 02 04 2014 | 0 komentarzy

Już od dłuższego czasu odgrywasz w firmie rolę drugoplanową. Niby jesteś tam codziennie, a jednak masz wrażenie, że nikt Cię nie zauważa. Co więcej, gdybyś pewnego dnia założył/-a na głowę czapkę niewidkę to mógłbyś/-a bezkarnie przesiedzieć w niej bite 8 godzin. Powoli doprowadza Cię to do frustracji? Jeśli tak to przygotowałam dla Ciebie kilka porad.


Szare myszki mają o tyle dobrze, że nie znajdują się na pierwszej linii frontu, w momencie, gdy szef ma nienajlepszy humor. Z reguły jednak nie zagrzewają w firmie zbyt długo miejsca. Są zastępowane innymi pracownikami, osobami, które potrafią się wykazać i lepiej zaprezentować.

Bezpieczne stanowisko, na którym nikt o nic Cię nie prosi, na którym spokojnie wykonujesz swoje obowiązki, ale niestety nie możesz się wykazać jest nienajlepszą propozycją. A już na pewno nie deklaruje możliwości szybkiego awansu.

źródło: hrwpraktyce.blogspot.com

źródło: hrwpraktyce.blogspot.com

Weź się zatem w garść i zacznij działać. Nie bądź przeźroczysty! Bo niedługo sam siebie przestaniesz zauważać.

1. Perfekcja zawsze jest kluczem do sukcesu
Jeśli chcesz być w czymś dobry, bądź po prostu perfekcyjny! Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykonywanie kilku rzeczy bardzo dobrze niż wszystkiego, po łebkach. Przecież ja wywiązuje się ze swoich obowiązków?! A kto nie? Przecież po to zostałeś zatrudniony w tej firmie i na tym stanowisku. Niestety większość zatrudnionych kolegów także wykonuje swoje zadania. Teoretycznie zatem niczym się od nich nie różnisz.

źródło: praca.egospodarka.pl

źródło: praca.egospodarka.pl

Zastanów się co wychodzi Ci najlepiej? Może jest taka dziedzina zadań, która wyjątkowo Ci odpowiada? Jeśli tak, to przemyśl jak dopracować ją pod każdym kątem. A nóż (widelec) okaże się, że stworzyłeś zupełnie innowacyjną metodę dotyczącą tejże działki Twojej pracy. Poczekaj chwilę, a staniesz się specjalistą do którego będą się zgłaszać wszyscy.

2. Czy z Twojej pracy są jakieś korzyści?
To pytanie z pewnością zadaje sobie Twój szef (codziennie albo przynajmniej raz w miesiącu podczas przelewu wynagrodzenia). Może nadszedł już ten czas, żebyś i Ty zapytał siebie – co oni mają z tego, że mnie zatrudniają.

Pomyśl szczerze i odpowiedz sobie w sercu. Życzę Ci, żebyś odnalazł/odnalazła jakieś plusy.
Jeśli bowiem masz być ceniony musi być z Ciebie jakaś korzyść. Musisz coś dawać swojej firmie.

Uwaga! To nie zawsze muszą być pieniądze. Czasem może to być również wiedza, doświadczenie, kontakty, umiejętności, które dopiero w przyszłości będzie można przełożyć na złotówki.

źródło: pulshr.pl

źródło: pulshr.pl

3. Czy jesteś z czegoś znany?
Oczywiście nie mam tutaj na myśli popisu, który zaprezentowałeś/zaprezentowałaś na imprezie firmowej po wypiciu kilku drinków. Chodzi raczej o sukcesy firmowe, poparte Twoją ciężką pracą. Może jako jedyna osoba w firmie władasz perfekcyjnie językiem chińskim, a może wiesz wszystko o Exelu? Pochwal się tym i wykorzystaj swoje umiejętności tak, by zauważyła to jak największa liczba osób.

4. Opowiadaj o sukcesie swoim i swojego zespołu
To najlepsza szansa na osiągnięcie efektu aureoli. Czyli im więcej będziesz mówił o sukcesach swoich kolegów, tym większe prawdopodobieństwo tego, że i Ty zostaniesz wreszcie doceniony. No i jeszcze jedno, nie będziesz postrzegany za nadętego bufona, który wie wszystko najlepiej i nie docenia innych.
Uwaga! Sukcesy Twoje i zespołu będą bardziej zauważalne jeśli zobrazujesz je przy pomocy liczb.

5. Buduj relacje z innymi, bądź miły i często się uśmiechaj
Tak to już się utarło, że miłe osoby, podchodzące do innych z życzliwością i nieposkromionym uśmiechem na ustach są postrzegane za kogoś, z kim chce się współpracować, kogoś kogo się ceni. Co więcej, jeśli chociaż raz podasz komuś pomocną dłoń to w przyszłości i Ty będziesz mógł poprosić ją o przysługę.

źródło: praca.wp.pl

źródło: praca.wp.pl

Pamiętaj! Każdy z nas ma w sobie pewnego rodzaju pewność siebie. Niestety czasem chowamy ją na tyle głęboko, że później trudno jest nam ją wydobyć. Pewność pochodzi w dużej mierze od tego, co potrafimy robić. Im więcej umiesz, tym pewniejszym krokiem zdobywasz kolejne sukcesy w firmie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły