Zalety korzystania z programów do fakturowania

utworzone przez | 28 03 2014 | 0 komentarzy

Wystawienie faktury wcale nie musi być skomplikowane. Z dobrym programem do fakturowania w kilka minut stworzysz dokument i prześlesz do klienta. Co musisz zrobić? Naprawdę niewiele. Wystarczy, że zarejestrujesz się w danym systemie, by później móc korzystać w pełni ze wszystkich funkcji zaproponowanych przez oprogramowanie.
Kilka kroków dzieli Cię od tego, żeby raz na zawsze zapomnieć o skomplikowanym i czasochłonnym fakturowaniu. Poniżej przygotowałem dla Was zestawienie najciekawszych argumentów przemawiających za tym, by korzystać z e-fakturowania.

1. Szybki jak?
Z dobrym programem Twoja faktura powstanie w 2-3 minuty. Co więcej od razu po jej powstaniu wyeksportujesz dokument do potencjalnego klienta, wysyłając ją na podany adres poczty elektronicznej. Ile czasu zajmuje Ci przejście z pokoju do kuchni? Teraz możesz ten sam czas porównać z wystawieniem i dostarczeniem faktury do klienta.

źródło: rachuba.info.pl

źródło: rachuba.info.pl

2. Tani jak?
E-fakturowanie jest tanie. Co prawda za dany pakiet umożliwiający wystawienie kilku faktur miesięcznie zapłacisz kilkadziesiąt złotych, ale nie musisz już pokrywać kosztów dostarczenia faktury, drukowania. Wystarczy posiadać wersję elektroniczną faktury. Rozsyłasz ją też za pomocą skrzynki elektronicznej, a nie jak to bywało poprzez tradycyjną pocztę.

3. Lekki jak?
W znaczeniu zajmowanego miejsca, e-faktura jest chyba najlepszym przykładem oszczędzania powierzchni do magazynowania. Nie potrzebujesz kupować półek, segregatorów, skoroszytów. Jeden plik na pulpicie monitora-wystarczy. No dobra, czasem jest potrzebna kopia zapasowa, czyli jeszcze jeden plik na dysku;-)

źródło: interia.pl

źródło: interia.pl

4. Ekologiczny jak?
Programy do e-fakturowania chronią nasze środowisko. W jaki sposób? A mianowicie w taki, że nie generują produkowania tony papierów. Eliminują też transport i opakowanie, przy dostarczaniu faktury do klienta, co z kolei przekłada się na znaczne oszczędności.

5. Aktualny jak?
Ogromnym atutem programów do fakturowania jest ich aktualizacja. Nie musimy się martwić o nie zarówno od strony technicznej, jak i w kontekście zmian przepisów podatkowych, stawek i innych uregulowań prawnych. Zapewnia to swobodne korzystanie i wysyłanie faktur przez użytkowników, bez obaw o niezgodność z nowymi przepisami prawnymi.

Analizując wszystkie cechy e-fakturowania wykorzystałem informacje o programach do faktur MegaTech.

źródło: mega-tech.com.pl

źródło: mega-tech.com.pl

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły