Zalety pracy w dużej firmie – nie takie korpo straszne

utworzone przez | 15 12 2015 | 1 komentarz

Młode osoby dopiero wkraczające na rynek pracy bombardowane są milionem różnych, często sprzecznych ze sobą informacji o tym, gdzie warto pracować, co jest dobre na początek, jaka praca jest doskonała i generuje najmniej stresu. Bardzo często negatywne opinie słyszy się o pracy w korporacjach – nich tylko wyzysk pracownika, harowanie ponad siły, mobbing na porządku dziennym, ogólnie krew, pot i łzy.

A tutaj niespodzianka – mnóstwo ofert pracy pochodzi z korporacji, bo i zatrudniają one największą liczbę pracowników na bardzo zróżnicowanych stanowiskach. Wśród całego szeregu wad, o których już się słyszało, warto więc zastanowić się również, jakie mogą być dobre strony pracy w korpo – być może warto spróbować. Kto wie, może doskonale się tam odnajdziesz?

Jasno określone zasady

Duża liczba pracujących w korporacji osób siłą rzeczy wymusza ustalenie jasnej i przejrzystej struktury. Dzięki nim ścieżka kariery zawodowej może być jasno wytyczona i wiesz, czego możesz oczekiwać od pracodawcy.

Poczucie bezpieczeństwa

Wielu zwolenników pracy w korporacji podkreśla, że praca w dużej, stabilnej firmie gwarantuje silne poczucie bezpieczeństwa. Prawdopodobieństwo, że potężne przedsiębiorstwo zbankrutuje jest znacznie mniejsze niż w przypadku mniejszych firm. Do tego potężne korporacje dbają o przestrzeganie prawa pracowników – obawiają się pogorszenia wizerunku na międzynarodowej arenie.

Bogate świadczenia

Praca w korporacji ma również dodatkową zaletę – zapewnia swoim pracownikom wiele świadczeń na bardzo korzystnych warunkach. Jest to prywatne ubezpieczenie zdrowotne oraz karty do klubów fitness. Bardzo często dopłacają również do edukacji pracowników, na przykład do kursów językowych. Dodatkowym plusem są organizowane szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe i umożliwiające szybszy awans.

Elastyczne godziny pracy

Coraz więcej firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników, nie ustala sztywnych godzin pracy. Dzięki temu można samodzielnie zadecydować, w jakim czasie wykonuje się obowiązki. Ważne, aby w ciągu tygodnia przepracować ustaloną ilość godzin.

1 komentarz

  1. Natalia

    Praca w korporacji nie jest niczym złym. Nie rozumiem dlaczego tyle negatywnych opinii można o takiej pracy usłyszeć.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły