Wymówki, przez które nie rozwijasz się w pracy

utworzone przez | 24 10 2016 | 0 komentarzy

Twoja kariera stanęła w martwym punkcie? Nie rozwijasz się tak jak chciałeś? Coś blokuje Ciebie i Twoje myśli? Jeśli chcesz zadbać o swój rozwój zawodowy, zlikwiduj negatywne myślenie oraz złe nawyki, które nie pozwalają Ci na przyjemność z wykonywanej pracy. Poniżej znajdziesz kilka najczęstszych błędów, które być możesz szkodzą właśnie Tobie. 

Strach przed niepowodzeniem

Obawa przed porażką oraz negatywną oceną innych może nas skutecznie paraliżować. Zrób krótkie ćwiczenie i pomyśl, co byś zrobił, gdybyś wiedział, że wszystko pójdzie po Twojej myśli? Walczyłbyś o awans, założył własny biznes, a może wyjechał? Strach potrzebny jest każdemu człowiekowi, ale równie dobrze może stać się naszym największym wrogiem. Pamiętajmy jednak, że to właśnie na porażkach się uczymy i poprawiamy, sukces jest jedynie radością.

Przyjdzie z czasem

Nie odkładaj wszystkiego na później. Nie starasz się o awans, ponieważ myślisz, że przyjdzie sam, wraz z przepracowanym stażem? To błąd, czekanie nie spełni Twoich ambicji oraz nie powiększy Twojego portfela.

Wymówki

Na kurs z czeskiego pójdziesz za miesiąc. Zmienisz pracę, ale za jakiś czas. Wymówki niszczą nasze każde postanowienie, nie pozwólmy im na to, śmiejmy się z podszeptów i róbmy swoje.

Wszystko zrobię sam

Umiejętność przyznawania się do winy lub niewiedzy, zadawania pytań oraz delegowania zadań to cechy, które wyróżniają najlepszych kierowników. Próbując wszystko zrobić sam zawalisz się obowiązkami, a możesz temu nie podołać. Skorzystaj z doświadczenia innych pracowników.

Rób podsumowania

Od czasu do czasu zastanów się nad swoją karierą, spójrz na nią z nowej perspektywy. Bez tego może okazać się, że Twoje starania prowadzą donikąd.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły