Wyjazdy motywacyjne dla firm – popularne kierunki wyjazdów

utworzone przez | 24 09 2016 | 0 komentarzy

Poszukując nowych metod motywowania pracowników, firmy coraz częściej decydują się na organizację wyjazdu typu incentive. Są one uniwersalnym sposobem wynagrodzenia najlepszych pracowników za ich wkład i zaangażowanie, a także dają im okazję poznania i nauczenia się czegoś nowego. Wyjazd motywacyjny nie może być jednak zwykłą „wycieczką”. Gdzie zabrać pracowników, aby mogli przeżyć niezapomnianą przygodę? Podpowiadamy kilka ciekawych kierunków.

Lizbona

Stolica Portugalii ulokowana w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego kusi przyjeżdżających wieloma atrakcjami. Swoje miejsce znajdą tutaj miłośnicy dobrego jedzenia, którzy mogą rozsmakować się w słynnych daniach z ryb i owoców morza, a także skosztować wielu win pod okiem doświadczonego sommeliera. To także miejsce pełne niezwykłych zabytków, takich jak zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów ze słynną Torre de Belem, czy też kościół św. Antoniego. Z kolei wielbicielom pieszych wędrówek z całą pewnością przypadną do gustu trasy wytyczone w położonym na wzgórzach Parku Krajobrazowym Arrabida, gdzie będą mogli spacerować wśród pięknej, nadmorskiej scenerii. Cały dzień można spędzić zwiedzając także najstarszą dzielnicę miasta – Alfamę, pełną urokliwych kawiarni i restauracji, w których nie tylko dobrze zjemy, ale również posłuchamy tradycyjnej, portugalskiej muzyki fado.

Gruzja

Z roku na rok coraz popularniejsza staje się także Gruzja. Dzieje się tak ze względu na to, że niemal każdy region tego państwa kryje w sobie tajemnice i niesamowity klimat. Podróż można rozpocząć od zwiedzania miast, a zwłaszcza stolicy – Tibilisi. Znajdziemy w niej takie zabytki jak: Katedra Awlabari, która jest największą świątynią na obszarze Kaukazu, ulice Rustaveli, Ogród Botaniczny czy też starówkę. Jedną z największych atrakcji Gruzji są jednak skalne miasta: Uplisciche, Davit Garedża oraz Wardzia. Dużym powodzeniem cieszy się także gruzińska kuchnia. Warto spróbować takich potraw jak chaczapuri, czyli placek z serem, gołąbków z baraniny zawiniętej w liście winogron nazywanych Dolma, a także pierożków chinkali. Miłośnicy dzikiej natury także znajdą coś dla siebie w jednym z wielu rezerwatów i parków narodowych, za przykłady których mogą posłużyć Bordżomi–Charagauli, Lagodechi czy Kazbegi.

Wyspy Kanaryjskie

To archipelag należących do Hiszpanii wysp ulokowanych u wybrzeży gorącej Afryki. Przez starożytnych Greków i Rzymian określane były jako Szczęśliwe Wyspy i trudno się dziwić, biorąc pod uwagę piękne plaże Playa Jardin na Teneryfie czy Puerto Naos na La Palmie, a także panujący tam subtropikalny klimat. Wyspy Kanaryjskie to miejsce nie tylko dla miłośników opalana, ale także aktywnego spędzania czasu. Jedną z najpopularniejszych atrakcji są przeloty paralotnią nad Teneryfą, w czasie których można podziwiać niesamowite widoki, a później dodatkowo otrzymać film z naszego przelotu. To także raj dla wielbicieli sportów wodnych, a zwłaszcza surferów i nurków, którzy mogą obserwować podwodne życie toczące się u wybrzeży.

Jedne z wielu

To tylko kilka propozycji kierunków dla naprawdę niezapomnianego wyjazdu motywacyjnego. Właściwie wybrane miejsce i odpowiednio dobrane atrakcje zagwarantują nam udaną podróż.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły