Wakacyjny wyjazd firmowy? Gdzie najlepiej zabrać pracowników na weekend?

utworzone przez | 11 07 2016 | 0 komentarzy

Podróże firmowe stały się nieodłączną częścią prowadzenia biznesu. Niezależnie od tego czy pracujemy z kilkoma osobami, czy też mamy setki współpracowników, prędzej czy później pojawia się kwestia firmowego wyjazdu. Powodu mogą być różne: szkolenie, integracja, nagroda za dobre wyniki i ciężką pracę. W pewnych branżach jednak nie można sobie pozwolić na zbyt długo nieobecność pracowników, co wyklucza dłuższy tygodniowy lub dwutygodniową podróż. Wciąż nie oznacza to, że musimy zupełnie rezygnować z firmowego wyjazdu: w ciągu trzech lub czterech weekendowych dni można zorganizować naprawdę ciekawą i atrakcyjną wyprawę. Oto kilka popularnych pomysłów i kierunków na krótką, kilkudniową podróż.

Polska

Jeśli mamy dość ograniczony czas dobrze zdecydować się na wyjazd w głąb kraju. Czas zaoszczędzony na dojeździe można przeznaczyć na większą liczbę atrakcji niż przy wyjeździe zagranicznym.

Gdy nasza firma mieści się w centrum dużego miasta, a pracownikom marzy się odpoczynek w malowniczych okolicznościach przyrody, warto zdecydować się na tereny Warmii i Mazur. Te regiony Polski słyną z czystej, nienaruszonej natury i bogatego wachlarza aktywności, podczas których można ją podziwiać. Najpopularniejszy jest oczywiście wypoczynek nad licznymi jeziorami połączony z żeglarstwem, łowieniem ryb oraz kąpielami. Na zainteresowanych historią czekają między innymi.: Wolfschanze, czyli słynna kwatera Hitlera koło Gierłoża, pole bitwy pod Grunwaldem, kolej wąskotorowa w Ełku. Ceniący sobie bardziej aktywny wypoczynek docenią możliwość lotu paralotnią lub balonem, skoki spadochronowe czy wyprawę do Mazurskiego Parku Militariów.

knight-246323_1280

Innym interesującym kierunkiem jest południe kraju i znajdujące się tam Sudety. To jednej z najbardziej tajemniczych rejonów Polski, pełen legend, mglistej historii oraz ciekawych obiektów turystycznych, które udostępniane są odwiedzającym dopiero od niedawna. Zwolenników długich spacerów z pewnością zadowoli wyprawa Szlakiem Zamków Piastowskich, w czasie której odwiedzane są takie obiekty jak zamek Książ, czy trasa z Orlicy do Błędnych skał wiodąca przez Teren Parku Narodowego. Z kolei osoby poszukujące w zwiedzaniu dreszczyku emocji z chęcią odwiedzą Kompleks Reise koło Walimia czy pochodzącą z przełomu XVII i XVIII w. Twierdzę w Kłodzko. Oprócz tego tereny Sudet wręcz usiane są zabytkowymi świątyniami, dworkami czy muzeami.

Świat

Mała ilość czasu, którą możemy poświęcić na wyjazd nie oznacza, że musimy ograniczać się jedynie do naszego kraju. Istnieje wiele szybkich i dogodnych do sąsiadujących z nami krajów. Przykłady realizacji wyjazdów możesz znaleźć np. w dziale Incentive Travel firmy Bissole Business Travel.

Jednym z ciekawszych kierunków, które możemy podjąć są Czechy. Po za tak oczywistymi atrakcjami jak historyczne centrum Pragi, możemy także wybrać się do takich miejsc jak świetnie zachowany, barokowy kompleks w Kuks, morawska Pálava, będąca stolicą czeskiego winiarstwa czy słynny kompleks uzdrowisk w Karlowych Warach.

Innym ciekawym kierunkiem może być również Ukraina, której jednym z najatrakcyjniejszych miast jest Lwów. Znajduje się w nim tyle wiele bardzo znanych i tych nieco mniej, obiektów, które warto zobaczyć. Obowiązkowymi punktami takiego wyjazdu powinna być wizyta na spektaklu w Lwowskiej Operze czy w skansenie przy Gaju Szewczenki. Z kolei miłośnicy dobrego piwa na pewno z chęcią odwiedzą historyczny, lwowski browar.

ukraine-655114_1280

Niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzemy należy pamiętać, że gwarancją udanego wyjazdu jest przede wszystkim właściwa komunikacja i organizacja. Tylko wtedy, kiedy wszystko dopięte jest na ostatni guzik, możemy spokojnie i w pełni cieszyć firmowym wyjazdem.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły