W jakich sytuacjach warto wręczać gadżety reklamowe – skuteczny marketing

utworzone przez | 15 06 2020 | 0 komentarzy

Rozwój technologiczny sprawił, że dzisiejsze reklamy ukierunkowane są w stronę pełnej cyfryzacji. Prawdą jest, że dzisiejszy konsument lubi prosty przekaz, ukazany najczęściej w postaci atrakcyjnego materiału wideo, jednak nie powinniśmy pomijać niezmiennej części marketingu, jaką jest wykorzystywanie gadżetów reklamowych, dzięki którym nasi klienci czy pracownicy czują się docenieni lub mile zaskoczeni, co przekłada się na nasze realne zyski.

Dlaczego warto wykorzystywać gadżety reklamowe?

Każdy z nas lubi dostawać prezenty, niezależnie od ich wielkości oraz wartości, cieszymy się, kiedy ktoś nam coś daje. Właśnie na tej zasadzie bazuje wykorzystywanie gadżetów reklamowych w biznesie. Za pomocą drobnych upominków budujemy u naszych partnerów biznesowych lub pracowników pozytywne skojarzenia z naszą firmą. Oprócz tego uzyskujemy nieocenioną  przestrzeń reklamową, dzięki której będziemy promować nasze przedsiębiorstwo, ilekroć ktoś z obdarowanych przez nas ludzi będzie korzystał z gadżetu wzbogaconego w nasze logo. Jednym z najpopularniejszych gadżetów są kubki reklamowe oraz filiżanki reklamowe, które dzięki swojej uniwersalności świetnie spisują się jako upominek reklamowy.  Dobrej jakości gadżety znajdziecie tutaj: https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/filizanki-reklamowe/.

Wydarzenia związane z  działalnością firmy

Gadżety reklamowe to świetny dodatek do uroczystości firmowych, takich jak celebrowanie ważnych wydarzeń, świętowanie sukcesów zawodowych czy podczas podsumowań uzyskanych wyników sprzedażowych. Wręczanie upominków pracownikom to ważny element marketingowy, ponieważ pozwala budować większą tożsamość z firmą, co przekłada się na realne korzyści dla organizacji. Obdarowywanie gadżetami firmowymi naszych kontrahentów pozwoli budować lepszą rozpoznawalność firmy na wielu płaszczyznach. 

Indywidualne okazje

Dobrym pomysłem na wykorzystanie gadżetów reklamowych są ważne wydarzenia dla naszych pracowników. Jeśli nasz pracownik ma urodziny, imieniny lub konkretny dzień ma dla niego duże znaczenie, wykorzystajmy gadżet reklamowy, aby uczcić jego święto. Drobny upominek w szczególnym dniu naszego pracownika to wyraz zainteresowania oraz pamięci o nim. To miły gest, który na pewno zostanie doceniony w przyszłości.

Uznanie dla stałych klientów lub powitanie dla nowych

Warto wykorzystywać gadżety reklamowe jako dowód uznania dla klientów, którzy są z nami od dłuższego czasu. Dodanie drobnego upominku do kolejnego z ich zamówień będzie wyrazem troski i zbuduje u klienta przekonanie o jego unikalności. Dodanie gadżetu reklamowego dla nowych klientów może spowodować, że zdecydują się na ponowne zakupy właśnie u nas. Czasem nawet drobny szczegół potrafi zaważyć podczas decyzji konsumenckich, dlatego warto inwestować w działania tego typu. 

Gadżety reklamowe to niezwykle skuteczne i przede wszystkim tanie rozwiązanie, jeśli chodzi o działania marketingowe. Tak naprawdę każda sytuacja jest dobra, aby wykorzystać drobne upominki do promocji naszego biznesu. Kubki reklamowe, długopisy z logo czy smycze reklamowe to idealne narzędzia, które przyczynią się do wzrostu rozpoznawalności  naszej marki na rynku.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły