W Google to każdy by chciał pracować!

utworzone przez | 24 02 2014 | 0 komentarzy

Niestety nie każdemu pisana jest ta przyjemność. Wiadomo, im firma większa i bardziej znana, tym z reguły lepsze warunki zatrudnienia.

No fakt, nie zawsze, ale przynajmniej częściej niż w firmach średnich i małych, gdzie pracodawca czuje się jak „pan i władca na krańcu świata”.

Na stworzenie dobrego miejsca pracy wpływ ma wiele aspektów, nie każde liczą się dla nas tak samo. O ile jeszcze kilka lat temu ważna była wyłącznie kasa. O tyle dzisiaj priorytety kreują się w obrębie:

Menadżera – niekiedy nazywanego liderem, który zarządza Twoim działem, firmą i bądź co bądź także Tobą; dobry menadżer to taki, który rozumie Twoje potrzeby i preferuje koleżeńską rozmowę zamiast krzyków, to bezsprzecznie skarb dla firmy, spokój dla Ciebie,
Zarobków i pakietu socjalnego – czyli ubezpieczenia, bonusy, multisporty, wczasy pod gruszą i wiele innych, miłych prezentów od szefa,
Polityki firmy – czy buduje zaangażowanie pracowników, czy niekoniecznie przejmuje się tym, co oni myślą i jak się czują w firmie,
Umowy o pracę – czyli bezpieczeństwa rozumianego jako możliwość stałego dochodu i płynności finansowej.

Wymarzonych pracodawców szukamy dzisiaj jak przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie firmy są na topie?
Za pracę w tych firmach niekiedy potencjalny Kowalski dałby sobie uciąć rękę, a nawet głowę, gdyby ta nie była mu później potrzebna do pracy!

Skanska, czyli raj dla budowlańców
Firma już od kilku lat plasuje się na pierwszych miejscach w tabeli pracodawców najbardziej pożądanych. Dobry pakiet socjalny i stałe zatrudnienie to jej największe autorytety. Firma z tak długą tradycją to także bezpieczeństwo. Kto jak to, ale Skanska raczej nie narzeka na ilość zleceń.

źródło: namiejscu.org

źródło: namiejscu.org

Google, tutaj znajdziesz wszystko
A nawet jeśli nie znajdziesz to wyszukasz poprzez narzędzia internetowe. Google to przede wszystkim wzór niecodziennego podejścia do pracowników. Nowe technologie, nietypowa siedziba i bardzo nowoczesne podejście do pracowników. Brak minusów.

Jeśli ktoś lubi pieniądze – ING Bank Śląski
Lider w sektorze finansów i bankowości. Jeszcze do niedawna walczył o miejsce w rankingu z PKO Bank Polski. Obecnie dzięki swojej polityce zatrudnienia zwycięża na całej linii.

źródło: zakracorp.blogspot.com

źródło: zakracorp.blogspot.com

Jeśli tankować to tylko tutaj – PKN Orlen
Pracownicy doceniają PKN Orlen za tradycję i walkę o pierwsze miejsce w kategorii chemia, paliwo, dystrybucja.

Kup teraz – Allegro
Do niedawna walcząca z Leroy Merlin Polska, grupa Allegro zajmuje najwyższe miejsce w branży e-commerce.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Turbo przyspieszenie, połączone z turbo spalaniem – Volvo Auto Polska
Tutaj chcą pracować nie tylko rajdowcy, ale przede wszystkim te osoby, które lubią szybką i jednocześnie bezpieczną jazdę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły