Vintage nie tylko w aranżacji wnętrz

utworzone przez | 29 08 2014 | 0 komentarzy

Moda na vintage opanowała nie tylko domy mody i salony meblowe. Marketing sprytnie podchwycił ten styl także przy tworzeniu najważniejszych elementów marki. Reklamy z nawiązaniem do tych z lat 80 idealnie prezentuje się na tle z nowoczesnymi LEDami. Czy jednak pamiętamy, te najbardziej hardcorowe, które powstały w czasach, o których już nikt nie pamięta?

Łatwy sposób na trafny content – nawiązanie do vintage

Zastanawiasz się skąd tak wiele pubów, które odzwierciedlają przedwojenne kawiarenki? A może zaintrygował Cię ich wystrój – drewniane stoliki i krzesła, które melancholijnie nawiązują do czasów, które już minęły.

Ktoś tu po prostu odrobił zadanie domowe z marketingu. Skoro vintage się sprzedaje, to dlaczego nie zastosować go także przy okazji reklamy oraz tworzenia wizerunku marki?

A wszystko zaczęło się od…

Szyldów, reklam, o których dzisiaj mało kto pamięta. A szkoda, bo współczesne nawiązania do reklam w stylu vintage nie zawsze są tak udane jak życzyłby sobie odbiorca.

Stare reklamy, z których czerpiemy inspiracje do dziś, miały to coś, magiczny element, który przyciągał wzrok oglądającego. Proste, ale niezmiernie ciekawe. Stonowane w kolorystyce, a jednak poruszające barwną wyobraźnię widza.

Jakie reklamy do dzisiaj wzruszają nasze serca? To zestaw który wyszperałem z internetu. Większość pewnie znacie:

51cocacola1

1913_jezeli_nie_herbata

blog_ro_1384657_2879585_tr_wedel

images (1)

images (2)

nivea_sniezki_blog

tabak

pralnia

images

images (4)

images (3)

images (5)

Źródła zdjęć: awangardastyle.blox.pl wachmistrz.blog.onet.pl starekosmetyki.blogspot.comm.dziennik.pl, www.megan.com.plblog.filizankasmakow.plwww.strangeracer.com, www.tvn24.plwww.nieznanahistoria.pl, zapomnianareklama.blogspot.comwww.redkoaladesign.pl

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły