Utrata pracy – jak sobie z tym radzić?

utworzone przez | 24 11 2016 | 0 komentarzy

Utrata pracy natychmiast generuje lęk przed tym, co będzie dalej. Stało się i zostałeś zwolniony, nagle i niespodziewanie, niczego sobie nie zaplanowałeś. Jest to z pewnością wielki cios, z którym różnie sobie radzimy. Wszystko zależy od tego jaki mamy charakter, jaka jest nasza kondycja finansowa w danym momencie oraz jakie mamy szanse na szybkie znalezienie odpowiedniego zatrudnienia.  Co możemy zrobić, aby z tym faktem było nam lżej?

Czego nie powinieneś robić po utracie pracy?

Użalanie się nad sobą z pewnością nie będzie dobrą decyzją. Wina bardzo rzadko leży tylko po jednej ze stron, wyprowadź więc z całej sytuacji wnioski, co stanie się pomocne w Twojej przyszłości zawodowej.

Kto lepiej sobie radzi po utracie pracy?

Z utratą pracy najlepiej radzą sobie osoby, które są pewne siebie, mają do siebie szacunek i zamiast spędzać czas nad „umartwianiem się w swoim jestestwie” – dbają o siebie. Zostałeś zwolniony? Rozwiń swoje horyzonty, poświęć czas na swoje zainteresowania, bo to dzięki pasji jesteś lepszym pracownikiem.

Odpocznij, zastanów się i rusz na podbój rynku pracy

Sympatia do własnej osoby i wyrozumiałość są ogromnymi zaletami i dzięki nim możemy dalej walczyć, nawet z największymi porażkami, a czas wolny wykorzystajmy na to, aby się rozwijać oraz zastanowić się nad tym czy jesteśmy szczęśliwi pracując w danym zawodzie. Zainteresowanie pracą jest bardzo ważne i jeśli ona nas nie uszczęśliwia, właśnie to mogło być powodem naszego zwolnienia.

Postrzegaj więc swoją stratę jako szansę na coś lepszego dla Ciebie, wyciągnij wnioski i rusz na podbój rynku pracy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły