Uncategorized

Tablica suchościeralna – jak wybrać odpowiednią – przydatne akcesoria biurowe

Tablica suchościeralna jest jednym z elementów, bez którego ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie biura, czy szkoły. Gadżet ten jest niezwykle funkcjonalny, a jego zakup prawdopodobnie jeszcze nikomu nie zaszkodził. Co jest zatem najważniejsze w trakcie dokonywania jej zakupu? Na co powinniśmy zwrócić uwagę i czym się kierować? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Tablica suchościeralna – rodzaje

Na rynku występują 3 główne rodzaje tych tablic – melaminowa, porcelanowa i z lakierowanej stali. Pierwszą z nich wybierają te osoby, których jedynym kryterium wyboru jest cena, ponieważ jest ona najtańsza na rynku, jednakże wykonana jest z tworzywa sztucznego, co nie przemawia za jej wysoką jakością.

Porcelanowa tablica posiada najtrwalszą powierzchnię, jest odporna na zarysowania i ewentualne przebarwienia. Jest najczęściej wzbogacona o powłokę magnetyczną. Wiele firm oferuje dla niej dożywotnią gwarancję, dzięki czemu nie musimy się martwić o jej wytrzymałość w momencie silnie natężonej eksploatacji.

Ostatni rodzaj tablic, czyli z lakierowanej stali, cieszy się największą popularnością. Jest trwała i odporna na odbarwienia, dodatkowo posiada powłokę magnetyczną. Z reguły ten rodzaj tablicy jest objęty przez producentów kilkunastoletnią gwarancją.

Którą tablicę wybrać?

Podejmując decyzję dotyczącą wyboru tablicy suchościeralnej, musimy odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące tego, jak często będziemy z tej tablicy korzystać i gdzie planujemy ją umieścić. Otóż jeżeli naszym celem zakupowym jest zdobycie produktu, który będzie nam służył wyłącznie do użytku własnego bądź rodzinnego, wtedy zdecydowanie polecamy wybrać tablicę lakierowaną, bądź nawet melaminową.

Jednakże jeżeli kupujemy tablicę, która będzie bardzo często używana, na przykład w biurze lub szkole, to powinniśmy zdecydować się na tę zrobioną z porcelany. Jej parametry i dożywotnia gwarancja pozwolą nam na wieloletnią eksploatację bez zmartwień.

Walory estetyczne tablicy

Aktualnie bardzo ważne w każdym produkcie, który firmy wypuszczają na rynek, jest ich wygląd. Z tego względu wielu producentów tablic zadbało również o to, aby tablica była wyposażona w ciekawą ramę. Dzięki temu możemy łączyć funkcjonalność tego gadżetu z jego odpowiednim desginem, który nie psuje nam wystroju wnętrza. Na rynku można znaleźć nawet tablice o szklanych ramach, które będą pasowały do bardzo nowoczesnych biurowców, czy domów.

Najważniejsze pytanie, które musicie sobie zadać przed jej zakupem, dotyczy tego, jak często będziecie z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *