PracaUncategorized

Korporacyjna huśtawka nastrojów

Mówi się, że korporacja to zło, że zabija indywidualność i uniemożliwia nawiązywanie bliskich kontaktów ze współpracownikami. Prawda czy mit? O tym wiedzą Ci, którzy zamoczyli swoje cztery litery za korporacyjnym murem. Reszta może się tylko domyślać lub zazdrościć tym, którzy z pracyw  korporacji sa bardzo zadowoleni.

O pracy w dużych firmach zwykło się znuć różne dziwne historie. Wiadomo nie od dziś, że nikt nie chce w nich pracować, ale wszyscy składają w nich swoje CV. Po co? Tak na wszelki wypadek, gdyby akurat nie było innej pracy? A może z nadzieją na to, że wreszcie uda nam się uzyskać stabilne zatrudnienie?

Dlaczego tak wielu przekronych Kowalskich poszukuje ofert pracy w korporacjach? Zaraz Wam powiem dlaczego!

1. Z umową lżej

Powoli nasze społeczeństwo przyzwyczaja się do tego, że o umowę o pracę jest coraz trudniej. Zastępują ją umowy zlecenie, umowy o dzieło lub formy rozliczania pod stołem. Marzenie o tradycyjnej umowie staje się tak odległą mżonką, że powoli zapominamy czym jest ten cenny świstek papieru. Tymczasem w korporacji króluje stały model zatrudnienia. Umowa na czas określony, umowa na rok, umowa na stałe. Chyba tylko w budżetówkach bywa lepiej.

źródło: blog.lookmash.com
źródło: blog.lookmash.com

2. Lubimy jasne sytuacje

W korporacji mamy szansę na to, by dokładnie wiedzieć, co, dlaczego mamy wykonywać. Na wstępie dostajemy listę zadań, wiemy do kogo kierować pytania, ile czasu poświęcić na dane obowiązki. Nie martwimy się, że zostaniemy z zadaniem sami. Zawsze mamy przełozonego do pomocy. Kogoś doświadczonego, kto przekaże nam cenną wiedzę.

Fakt bywa i tak, że pracy jest dużo. Ale z reguły za wszystkie dodatkowe zadania mamy profity, w postaci premii uznaniowej.

3. Zdrowi i piękni

Korporacja jest bogata. Serwuje nam karnety na basen, siłownię. Organizuje imprezy firmowe – dba o to, byśmy po pracy mogli wypocząć. Tym samym my regenerujmy swoje siły i pracujemy znacznie lepiej niż przepracowany pracownik małej firmy.

 źródło:biznes.interia.pl
źródło:biznes.interia.pl

4. Spokojna przyszłość

Aby zostać wyrzuconym z korporacji trzeba się nieźle postarać. Normalnie, wykonując swoje obowiązki należycie masz szansę na stałe zatrudnienie nawet na kilkanaście lat. Korporacja to nie mała firma, której losy rozgrywa jedna niezapłacona faktura. To prawdziwa maszyna do zarabiania pieniędzy, która spokojnie zadba o naszą przyszłość.

5. Gratulacje i oklaski

Nie ma się co oszukiwać. Żadne zatrudnienie w małej firmie nie da nam takiej samej renomy jak praca w korporacji. Nazwa firmy o ugruntowanej pozycji z pewnością zrobi wrażenie na osobie, która będzie nas rekrutowała. Dlaczego? Skusi go fakt, że pracowaliśmy u konkurencji. Wiemy czym się kierują, jakie maja plany, co robią by odnieść sukces. Takie informacje to dla nowego pracodawcy coś niezwykle cennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *