Tonery do drukarek do firmy – czym kierować się przy wyborze

utworzone przez | 31 03 2020 | 0 komentarzy

Właściwie dopasowany toner do drukarki decyduje o jej prawidłowej i wydajnej pracy. Odpowiedni wybór przekłada się też na jakość wydruków i koszty eksploatacji. Czym zatem kierować się przy kupnie tonera do biurowej drukarki, by jej użytkowanie było komfortowe i nie kosztowało zbyt wiele?

Marka i model urządzenia

Na wstępie warto zaznaczyć, że wybór tonera zależy w głównej mierze od modelu użytkowanej drukarki. Materiały eksploatacyjne muszą być kompatybilne z urządzeniem. Symbol odpowiedniego tonera jest zazwyczaj umieszczany na oryginalnym kartridżu drukującym. Można go też znaleźć w instrukcji obsługi firmowej drukarki w dziale „materiały eksploatacyjne”. Jeżeli odszuka się wspomniany symbol, należy wpisać go w wyszukiwarce sklepowej. Pojawią się wówczas wszystkie produkty oznakowane w konkretny sposób.

Odpowiedni wkład uda się też odszukać, wpisując w wyszukiwarce sklepu model urządzenia, do którego chce się kupić materiały. Przykładowo wystarczy napisać „toner do drukarki Canon” i określić model, by pojawił się pasujący produkt. Pozwoli to na szybkie odnalezienie kompatybilnych materiałów. Ponadto różne tonery Canon kupimy na stronie https://www.profibiuro.pl/canon-c-85_87.html.

Kolor

Na rynku dostępne są tonery czarne, przeznaczone do urządzeń monochromatycznych. Do kolorowych urządzeń laserowych wchodzą 4 tonery, czyli niebieski, purpurowy, żółty i czarny (CMYK).  Nierzadko wszystkie potrzebne kolory oferowane są w zestawach. Wówczas kosztują mniej niż tonery do drukarek sprzedawane pojedynczo.

Wydajność

Wydajność standardowo określa się poprzez liczbę wydrukowanych stron przy 5% pokryciu strony A4. Jest to dokument z tekstem. Wartości te sięgają zwykle 1000, 1500, 22000 stron, a w przypadku drukarek biurowych może być to nawet 10 tysięcy stron i więcej. Wydajność tonera ściśle wiąże się z wielkością drukarki i kasety.

Oryginał czy zamiennik?

W drukarkach laserowych i urządzeniach wielofunkcyjnych można stosować tonery oryginalne, takie jak na przykład toner Canon, ale też zamienniki. Różnica w wydrukach w przypadku sprzętów drukujących monochromatycznie jest zazwyczaj niezauważalna. Co ważne, niekiedy zamienniki mogą mieć większą wydajność niż oryginały.

Jeśli natomiast mowa o kasetach do kolorowych drukarek do firmy, wiele zależy od tego, jakiej jakości wydruku i odwzorowania barw oczekujemy. Jeśli grafiki muszą być drukowane perfekcyjnie, dlatego że służą do tworzenia materiałów dla klientów, lepiej postawić na oryginalne tonery. Jeśli natomiast drukuje się tylko na własne potrzeby, można zdecydować się na zamienniki, tracąc na nasyceniu kolorów i uzyskując delikatnie odmienną barwę.

Cena

O ostatecznym wyborze tonerów do drukarek do firmy decyduje cena. Trzeba sprawdzić dostępność materiałów kompatybilnych z urządzeniem oraz to, ile kosztują. Dzięki temu wyliczy się koszty eksploatacyjne. Znając wydajność tonera i cenę kasety, uda się oszacować, ile kosztuje wydruk jednej strony. Warto zatem kierować się kosztownością zakupu tonera i jeśli zależy nam na oszczędności, wybrać zamienniki lub materiały regenerowane.

Decydując się na zakup tonera do biurowej drukarki, należy zwrócić uwagę na szereg kwestii. Trzeba kierować się modelem urządzenia, wydajnością, kolorem oraz ceną. Ponadto warto zadecydować, czy lepsze okażą się zamienniki czy materiały oryginalne takie jak toner do drukarki Canon, Epson czy Brother. Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane sprawy, uda się kupić kasetę działającą prawidłowo i pozwalającą drukować tanio i z zachowaniem odpowiedniej jakości.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły