Magento – opis możliwości

Wybierając platformę sprzedażową pod sklep internetowy powinniśmy wziąć pod uwagę to, że powinna być ona jak najlepsza, aby zarządzać interesem bez większych problemów. Jednym z rodzajów oprogramowania, które warto rozważyć dla swojego biznesu internetowego jest Magento. Jakie są jego możliwości?

Ogromny wybór wtyczek

Fantastyczne w Magento jest to, że programiści zajęli się tworzeniem wielu nowych wtyczek, które dostępne są również w bezpłatnej wersji tego oprogramowania. Dzięki temu platformę tę można wciąż rozwijać a to sprawia, że jest ona obecnie jedną z najszerzej rozbudowanych platform sprzedażowych na rynku.

Pozycjonowanie sklepu

Kolejną zaletą tego, że posiadamy sklep internetowy na Magento jest to, że platforma ta jest niezwykle przyjazna, jeśli chodzi o SEO. Z łatwością można promować stronę w sieci i cieszyć się jej obecnością na pierwszych stronach wyszukiwarki.

Mnóstwo funkcjonalności

Wiele z funkcji, które posiada Magento jest standardem dla wszystkich oprogramowań dla sklepów internetowych. Nie wszystkie platformy mają je jednak rozwinięte w tak wysokim stopniu oraz nie każda posiada ich aż taką ilość jak Magento. Przede wszystkim jest to niezwykle elastyczny system płatności, który umożliwia obsługę wielu walut. Oprócz tego istotne jest również funkcja zarządzania produktami i niezastąpiony, a bardzo rozbudowany system sporządzania analiz i raportów.

Wersja mobilna

Ogromnym atutem jest to, że oprogramowanie to jest dostępne również na urządzenia mobilne co ułatwia zarówno sterowanie sklepem jak i dostęp klientom do jego zasobów. Warto zatem zastanowić się nad założeniem przedsiębiorstwa na Magento, szczególnie w sytuacji kiedy planujemy, że nasz sklep będzie miał wersję mobilną. To może bardzo pomóc w rozwoju naszego biznesu, ponieważ aktualnie wielu młodych ludzi korzysta z telefonów i tabletów zamiast komputera.

Więcej sklepów jednocześnie

Magento posiada tę zaletę, że można z łatwością zarządzać kilkoma przedsiębiorstwami internetowymi z poziomu jednego panelu. Zdecydowanie ułatwia to naszą pracę oraz pozwala na sprawne działanie kilku sklepów jednocześnie.

Duża społeczność

Ponieważ platforma Magento stała się bardzo popularna i jest jednym z lepszych rodzajów oprogramowania pod sklep internetowy, przyciągnęła ogromną liczbę użytkowników. To właśnie oni zakładają fora internetowe, udzielają się na nich i dzięki temu możemy szybko znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania, które dotyczą korzystania z Magento. Nierzadko wskazówki, które tam dostajemy są bardzo przydatne i pomogą rozwiązać wiele problemów związanych z użytkowaniem platformy.

Architektura

To również istotna kwestia, która związana jest z Magento i także daje wiele możliwości, o ile tylko zna się język programowania jakim jest php. Wówczas można z łatwością rozwijać platformę. Jeżeli jednak informatyka nie jest mocną stroną właściciela sklepu może on poprosić programistów, którzy z pewnością łatwo i szybko pomogą osiągnąć oczekiwany cel.

Magento to platforma, która daje wiele możliwości pod względem prowadzenia i rozwoju sklepu internetowego (więcej informacji tutaj). Warto zatem zastanowić się nad nią, kiedy otwieramy tego typu biznes.

3 komentarze do “Magento – opis możliwości

 • 22 lipca 2017 o 18:18
  Permalink

  Magento faktycznie daję bardzo dużo możliwości. Dopiero od nie dawna o tym wiem, dlatego nie zbadałem go jeszcze dostatecznie.

  Odpowiedz
 • 23 lipca 2017 o 20:49
  Permalink

  Nie wiedziałem że Magento ma tak duże możliwości. Wypróbuję tę platformę pod sklep.

  Odpowiedz
 • 15 października 2017 o 16:30
  Permalink

  Z tą dużą ilością wtyczek bym nie przesadzał. Poza tym programiści są drodzy… bo to jedna z najlepszych i najbardziej zaawansowanych platform

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *