Tablice suchościeralne są niezbędnikiem w każdym biurze, czy szkole, świetnie się sprawdzają również w warunkach domowych. Na rynku można znaleźć ich różne rodzaje, jednak najczęściej wybieranymi są te aluminiowe z powłoką magnetyczną, dzięki czemu możemy na niej zawieszać różne ilustracje czy grafiki za pomocą magnesów. Sprzęt ten, jeżeli jest odpowiednio używany i zadbany, może nam służyć przez długie lata. Jak zatem w odpowiedni sposób korzystać z tych tablic? I jak o nie dbać? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.
Tablica suchościeralna – marker suchościeralny
Jeżeli będziemy kierować się logiką, to możemy zajść naprawdę daleko. Przy kupnie markerów musimy zwracać uwagę na ich nazwę – jedynymi odpowiednimi do tablic suchościeralnych będą pisaki suchościeralne. Są one wyposażone w tusz, który jest bezzapachowy i niepozostawiający pyłu. Co jest kluczowe z punktu widzenia zdrowia osoby, która pisze po tablicy.
Markery suchościeralne piszą po powierzchni takiej tablicy w sposób, który łatwo zmyć, bez względu na swój kolor. Warto wspomnieć, że w przypadku tych pisaków, warto kupować takie, których tusz jest produkowany na bazie alkoholu. Podczas ich zakupu powinniśmy również zwrócić uwagę na grubość ich końcówki do pisania, ponieważ zarówno za cienka, jak i za gruba będą powodowały utrudnienia w odczytywaniu napisów z tablicy.
Tablica suchościeralna – niezbędne akcesoria
Niezbędnikami, które muszą nam towarzyszyć podczas pracy na takiej tablicy, to oczywiście wyżej wspomniane markery suchościeralne, gąbka do czyszczenia tablicy, wymienne wkłady do niej i płyn w postaci spreju. Gąbka będzie konieczna do codziennej pracy, dzięki której będziemy mogli zmywać wszystko, co napisaliśmy bez konieczności moczenia jej wodą.
Gdy pojawią się trudności, wystarczy wymienić w niej wkład czyszczący. Jeżeli zaś mowa o spreju czyszczącym, to jest on przeznaczony do bardzo dobrego wyczyszczenia tablicy, aby wyglądała tak jak przy zakupie.
Zmycie markera permanentnego z tablicy suchościeralnej
Nieraz zdarza się tak, że użyjemy markera, który nie jest przeznaczony do pisania po tablicy suchościeralnej. Co wtedy? Tutaj najważniejszy jest czas. Jeżeli zorientujemy się w miarę szybko i zaczniemy go wycierać gąbką bardzo dynamicznie, to istnieje szansa, że tusz takiego markera zostanie wyczyszczony. Jeżeli jednak zdamy sobie sprawę z użycia nieodpowiedniego pisaka dopiero po skończonej prezentacji, to musimy użyć innego sposobu, jednak przestrzegamy przed korzystaniem z silnych detergentów, które mogą uszkodzić powierzchnię naszej tablicy.
Do wyczyszczenia markera permanentnego, wystarczy zamazać wszystko markerem suchościeralnym i zetrzeć tradycyjnie gąbką bez moczenia. Jeżeli wszystko od razu się nie zmyje, musimy powtórzyć taką operację.
Tablice suchościeralne są bardzo istotnym sprzętem, który jest wykorzystywany zarówno w biurach, jak i szkołach, czy uniwersytetach. Dzięki temu, że ich czyszczenie jest wyjątkowo proste, nie musimy marnować czasu na każdorazowe moczenie gąbki. Aby z nich poprawnie korzystać, powinniśmy zaopatrzyć się w markery suchościeralne, gąbkę i płyn do czyszczenia w aerozolu.
0 komentarzy