Szukasz pracy? Pomyśl o własnym biznesie!

utworzone przez | 19 03 2016 | 2 Komentarze

Kolejny dzień został stracony na poszukiwaniu pracy i niestety jak zwykle to samo. Oddzwonimy, szukamy kogoś innego, za słaba znajomość języka, za małe doświadczenie zawodowe. Jesteś już u kresu załamania nerwowego, w końcu w kieszeni masz pięć lat studiów, do tego praktyki i kursy. Może to jest czas na podjęcie ważnej decyzji, by otworzyć własną firmę?

Obecnie na rynku jest duże zapotrzebowanie na małe firmy, które mogą wykonywać prace podwykonawcze dla dużych koncernów. Na początek zacznijmy od małej jednoosobowej firmy. Warto tutaj dodać, że na taką firmę możemy dostać dotację w kwocie od 20 000 do 40 000 tysięcy złotych. To zależy z jakiego źródła będziemy się starać o dotację, z funduszy europejskich czy też z Urzędu Pracy. Bardzo ważnym elementem jest przejrzysty biznesplan, opisujący cel oraz realizację naszej małej działalności gospodarczej. Pamiętajmy też o wyborze opodatkowania naszej firmy. O doborze jak najlepszego opodatkowania dla naszej działalności warto zasięgnąć porady specjalisty.

Najczęściej w przypadku jednoosobowej firmy, najlepszym rozwiązaniem jest podatek zryczałtowany. Będzie to dla nas korzystne w przypadku, kiedy nie będziemy mieli zbyt dużych kosztów uzyskania przychodu. Podatek zapłacimy od dochodu, czyli różnicę między faktycznie uzyskanym przychodem, a kosztami jego uzyskania. Przy finalizacji zakładania naszego własnego biznesu trzeba założyć konto bankowe oraz wyrobić odpowiednią pieczątkę z nazwą firmy.

Pomysłów na taki jednoosobowy biznes jest wiele. Jeżeli lubimy gotować i sprawia to nam wielką przyjemność, możemy pomyśleć o firmie cateringowej. Jest wiele firm, a także szkół i uczelni, które poszukują firm z gotowym, własnym jedzeniem. Pełne obiady jak również, zwykłe kanapki i przekąski. Firma taka oczywiście może się zająć obsługą różnych imprez okolicznościowych, w zależności od tego, jak rozwiniemy własną działalność cateringową.

We własnym domu możemy zająć się projektowaniem, a także obsługą i administrowaniem stron internetowych. Wiele firm nie posiadających własnego grafika komputerowego korzysta z usług takich firm.

Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio sprzedaż internetowa. Zamiast wynajmować lokal za duże pieniądze, może warto pomyśleć o sklepie internetowym, który też możemy prowadzić w domowym zaciszu.

Firma sprzątająca to też bardzo popularny jednoosobowy biznes. Można podjąć stałe zlecenia w różnych biurowych firmach, a także jednorazowe zlecenia, na przykład w okresie świąt. To od nas i naszej inwencji twórczej zależy czym byśmy chcieli się zająć planując własny biznes.

2 komentarze

  1. Dagmara

    Pomysłów na własny biznes jest naprawdę wiele. Większość naszych pasji, czy hobby można przemienić w nieźle prosperującą firmę. Nie ma nic lepszego od zarabiania na tym, co się kocha 🙂

    Odpowiedz
  2. natalia

    O tak, we wszystkim można znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły