Spot reklamowy – dlaczego warto postawić na tego typu promocję firmy?

utworzone przez | 25 02 2020 | 0 komentarzy

Obecnie coraz częściej oprócz zdjęć i grafik reklamowych możemy spotkać filmy, które przedstawiają konkretny produkt, usługę lub całą firmę. Ogromna liczba użytkowników serwisów takich jak YouTube, czy Instagram sprawia, że materiał wideo dużo łatwiej jest sprzedać i skierować go do zainteresowanego odbiorcy. Cyfryzacja i postęp technologii sprawił, że obecny konsument stał się bardziej leniwy i woli obejrzeć krótki film wideo, niż przeczytać szczegółowy tekst. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto postawić na filmy reklamowe.

Spot reklamowy – dostęp do większej ilości odbiorców

Argumentem, który przemawia za wykorzystywaniem reklam w postaci video, może być przykładowo ogromna popularność vlogów, czyli różnego rodzaju blogów prowadzonych za pomocą plików wideo. Nowsza, zwizualizowana forma wyparła swojego poprzednika, czyli tradycyjne blogi, które obecnie cieszą się znacznie mniejszą ilością odbiorców.

Rozwój streamingu, czyli przesyłania plików multimedialnych i transmitowanie ich na żywo, sprawił, że dla wielu firm otworzyły się nowe kanały reklamowe. Niezależnie od tego, czy chcemy stworzyć wideo reklamowe dotyczące jakiegoś produktu, czy wspierać działania związane z employer brandingiem, czyli działaniami budującymi pozytywne doświadczenia z naszą firmą na linii pracodawca – pracownik, to wykorzystanie spotów reklamowych jest efektywną formą reklamy.

Produkcja filmów reklamowych to skomplikowany proces, który wymaga doświadczenia i umiejętności, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów. Firma Flipside zajmuje się produkcją materiałów reklamowych i promocyjnych, a ich pełną ofertę znajdziecie tutaj: https://flipside.pl/filmy-reklamowe/.

Podążanie za trendami

Choć zainteresowanie spotami reklamowymi stale rośnie, to wciąż na rynku znajdziemy wiele firm, które z nich nie korzysta. Kreowanie dobrego wizerunku w mediach społecznościowych pozwala odbiorcom naszych materiałów postrzegać nas jako firmy, która podąża z duchem czasu i nie boi się innowacji. Inwestując pieniądze w spoty reklamowe, nie tylko trafiamy do większej ilości odbiorców, ale również stwarzamy lepsze wrażenie.

Filmy reklamowe przedstawiają nas jako nowoczesnych i trzymających rękę na pulsie. Odpowiednio przygotowana animacja, czy film jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy.

Komu to się opłaca?

Istnieje mylne przeświadczenie, że na takiego rodzaju materiały reklamowe mogą pozwolić sobie jedynie duże, posiadające niemal nieograniczony budżet, przedsiębiorstwa. Nic bardziej mylnego. Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, nie musimy przy tym płacić ogromnych pieniędzy. Animacje reklamowe, czy krótkie filmy reklamowe potrafią być cenowo dostępne nawet dla najmniejszych firm. Wystarczy zrobić krótki research i znaleźć odpowiednich ludzi, którzy zajmą się reklamą naszego produktu, czy firmy.

Materiały wideo, które stanowią reklamę naszego produktu, usługi lub przedsiębiorstwa, to skuteczny sposób na dotarcie do odbiorców. Warto sięgać po innowacyjne metody i wychodzić naprzeciw potrzebom społeczeństwa. Decydując się na wykorzystanie takiego kanału reklamowego, warto jednak zaufać ekspertom i sięgnąć po profesjonalną firmę, która zajmie się odpowiednim przygotowaniem materiału.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły