Sala konferencyjna powinna być wizytówką firmy, ale walory estetyczne nie są najważniejsze. Tego typu miejsce powinno być przede wszystkim funkcjonalnie urządzone, umożliwiając komfortowe przeprowadzanie szkoleń, spotkań biznesowych czy posiedzeń zarządu.
Ergonomiczne meble
Stół konferencyjny powinien być na tyle długi i szeroki, aby każda z osób przy nim siedzących miała wystarczającą ilość miejsca. Zaleca się, aby było to ok. 60 cm. Zwróćmy też uwagę na blat. Najlepszym wydaje się ten wykonany z drewna, który w przeciwieństwie do szklanego będzie lepiej tłumił wszelkie dźwięki, na przykład odkładanych szklanek. Minusem szkła jest również większa podatność na zarysowania.
Sprawdź stoły konferencyjne w duncan.com.pl.
Krzesła do sali konferencyjnej powinny przede wszystkim gwarantować wygodę, choć dobrze, aby współgrały także z designem stołu i wystrojem wnętrza. Możemy się zdecydować na standardowe krzesła na czterech nogach bądź na fotele obrotowe lub te na nodze talerzowej. Jest również wiele opcji ich wykończenia. Może to być drewno, plastik, tapicerka czy skóra. Wiele zależy od tego, jak długie spotkania przewidujemy w sali konferencyjnej. Im będą one dłuższe, tym krzesła powinny być wygodniejsze.
Nie bez znaczenia jest też kolorystyka mebli. Należy unikać tych w ciemnych, jak również w kontrastowych kolorach, gdyż mogą źle wpływać na samopoczucie i nie sprzyjać koncentracji.
Ustawienie stołu
W sali konferencyjnej dla 20 osób najlepiej spisze się ustawienie stołu w literę U, co pozwoli wszystkim uczestnikom spotkania widzieć się wzajemnie, ułatwiając tym samym komunikację, gdyż wszyscy będą się czuć jako równoprawni partnerzy toczących się rozmów i dyskusji.
Wyposażenie
Trudno wyobrazić sobie współczesną salę konferencyjną bez odpowiedniego wyposażenia, dlatego obowiązkiem wydaje się umieszczenie w niej wysokiej jakości rzutnika oraz rozwijanego ekranu do prezentacji. Ten ostatni może być zwijany manualnie lub elektrycznie, choć druga opcja jest z pewnością wygodniejsza. W każdym razie w ten sposób będziemy mogli łatwo i szybko wyświetlić materiały multimedialne. Poza tym niezwykle pomocna okaże się tablica typu flipchart, na której można na bieżąco sporządzać notatki i rysować wykresy, a w razie potrzeby zawiesić nawet przy pomocy magnezu kolorowe wykresy czy inne grafiki.
Nie zapominajmy także, że każde stanowisko przy stole konferencyjnym powinno być zaopatrzone w gniazdko elektryczne – można je umieścić z boku stołu lub w podłodze. Zadbajmy też, aby odpowiednia firma dyskretnie ukryła pod listwami wszelkie kable, które pozostawione na widoku będą po prostu wyglądać nieefektownie.
Wystrój
Warto również pomyśleć o odpowiednim wystroju sali konferencyjnej. Nie możemy jednak przesadzać, gdyż to miejsce ma przede wszystkim sprzyjać pracy, a nie rozpraszać uwagę. Dlatego sufit zaleca się pomalować na biało, a ściany w odcieniach ciepłych, na przykład żółci lub pomarańczy, albo wybierając zieleń, która ma właściwości relaksujące. Odradza się natomiast błękit, który do takiego wnętrza okaże się zbyt chłodnym kolorem. W sali konferencyjnej nie powinno też znajdować się zbyt dużo kwiatów, roślin czy obrazów. Warto jednak umieścić w widocznym miejscu logotyp firmy.
0 komentarzy