Różności

Pomocnik fryzjerski do pierwszego salonu – jaki model wybrać

Dobra organizacja to podstawowy element każdego biznesu. Dotyczy to również salonu fryzjerskiego. Cenne jest nie tylko terminowe i jakościowe wykonywanie usług, ale wszystko to, co im towarzyszy. Cala atmosfera salonu i sposób funkcjonowania jego pracowników. Przedstawiamy artykuł o sprzęcie, bez którego bardzo trudno będzie osiągnąć efekt zorganizowania. Ten niepozorny rekwizyt sprawi, że praca stanie się dużo łatwiejsza.

 

Pomocniki fryzjerskie a wózki fryzjerskie

Wózek fryzjerski to szafka na akcesoria potrzebne do pracy, która dodatkowo wyposażona jest w kółka, które pozwalają na łatwą zmianę ustawienia tego sprzętu. Jej wielkość i funkcjonalność zależy od producenta oraz modelu. Pomocni fryzjerski, pod względem funkcji, jest bardzo podobnym narzędziem do wózka, stąd często są ze sobą mylone.

Zasadniczą różnicą jest to, że pomocnik jest dużo bardziej zróżnicowany pod względem wyglądu. Może być zarówno zbliżony do wózka fryzjerskiego, ale jego wygląd może przebierać kształt wiszących półek. Różnorodne modele obu rodzajów sprzętów znajdziesz w sklepie internetowym Modna Kaja: https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_pomocniki-wozki-fryzjerskie. Wszystkie sprzęty na stronie są dokładnie opisane pod względem zastosowania, a także wyglądu. Możesz dobrać odpowiedni model zarówno funkcjonalny, jak i wpisujący się w wystrój twojego salonu.

 

Pomocnik fryzjerski: jaki wybrać?

Jak wspominaliśmy, poszczególne rodzaje pomocników fryzjerskich różnią się między sobą wyglądem, a więc i ich funkcje będą zróżnicowane. Jest to ich zasadniczą zaletą, ponieważ możesz całkowicie spersonalizować ten sprzęt do swoich potrzeb. Jeśli dysponujesz małym salonem fryzjerskim, zdecyduj się na kompaktową formę pomocnika. Prawdopodobnie nie będzie ci potrzebne  zakupienie pomocnika dla każdego zatrudnionego fryzjera. Poszczególne sprzęty i narzędzia mogą być dzielone między pracowników. Natomiast większy salon będzie miał taką wadę, że gdy źle rozmieścisz sprzęt bądź będzie go za mało, fryzjerzy będą musieli biegać po całym pomieszczeniu w poszukiwaniu jednego odpowiedniego narzędzia. Ratunkiem w obu sytuacjach jest pomocnik fryzjerski.

Do małego pomieszczenia najlepiej będzie nadawał się wiszący bądź niewielki sprzęt na kółkach. Nie musi on mieć wielu szafeczek i dodatkowych funkcji. Ważne, aby najprostsze, najczęściej używane przedmioty mogły się na nim zmieścić. W dużym salonie na wagę złota będzie pojemny pomocnik fryzjerski, gdzie oprócz nożyczek i odżywki do włosów będą mogły się pomieścić większe sprzęty np. suszarka czy lokówka, a także zapas kosmetyków.

 

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Wybranie właściwego modelu pomocnika fryzjerskiego nie jest zadaniem trudnym, jeśli doskonale orientujesz się w tym, czego najczęściej potrzebujesz podczas wykonywania swojej pracy. Pamiętaj, że najważniejsza jest funkcjonalność. Nie decyduj się na pierwszy lepszy znaleziony sprzęt, ze względu na jego atrakcyjny wygląd. W pracy fryzjera bardzo ważna jest szybkość i jakość działania. Ułatwiają ją proste i funkcjonalne sprzęty. Kolejnym aspektem, którego nie można pominąć, jest jakość akcesoriów, na które się zdecydujesz.

Wybierając sprzęt do swojego pierwszego salonu, nie warto oszczędzać na jego wyposażeniu. Nie oznacza to bezmyślnego wydawania pieniędzy, jednak często zbyt taki sprzęt, jest niskiej jakości i zamiast zaoszczędzić, szybko będziesz zmuszony wymienić wadliwe urządzenie. Aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji, postaw na znane i sprawdzone marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *