Różności

Czy komputer poleasingowy nadaje się dla programisty?

W sieci krąży bardzo dużo mitów na temat komputerów poleasingowych. Jednym z nich są niskiej jakości podzespoły, które zdaniem wielu są powodem aż tak niskiej ceny tego typu urządzeń. Okazuje się jednak, że poleasingowe notebooki i komputery stacjonarne możemy zaliczyć do wydajnych stacji. Czy są one dedykowane również dla programistów?

Jakie parametry powinien posiadać  komputer dla programisty?

Jednym z najważniejszych podzespołów w komputerze każdego programisty jest pamięć operacyjna RAM. To ona w głównej mierze odpowiedzialna jest za szybkość pracy zarówno komputerów stacjonarnych, jak i notebooków. Mianem absolutnego minimum w tego typu zawodzie można określić 16 GB pamięci RAM. Warto zadbać także o wydajny procesor. Układy CPU Intel Core i7 dedykowane są do prac przy wymagających programach.

Klamrą spinającą podzespoły odpowiedzialne za wydajność komputera jest dysk twardy. Chcąc jednocześnie obsługiwać wiele zaawansowanych procesów, musimy zaopatrzyć się w urządzenie z dyskiem twardym SSD. Jego minimalny rozmiar? Nie ma on większego znaczenia. Tego typu jednostki możemy znaleźć najczęściej w konfiguracji 240 lub 512 GB. Każdy programista powinien również zainwestować pieniądze w solidny i mocny zasilacz oraz wydajne chłodzenie, które ochroni komputer lub notebook przed przegrzaniem. 

System operacyjny i inne niezwykle ważne dla programisty dodatki

Wśród standardowych użytkowników komputerów stacjonarnych i notebooków najpopularniejszym systemem operacyjnym jest bez dwóch zdań Windows. Czy taką samą sytuację możemy zaobserwować wśród programistów? Okazuje się, że tak. Jeszcze kilka lat temu prawdziwą oazą w tego typu zawodzie był Linux, jednak dzisiaj coraz częściej korzysta się z usług świadczących przez system Windows 10 w odsłonie PRO. Stosunkowo rzadką praktyką jest korzystanie z oprogramowania dostarczanego fabrycznie przez markę Apple.

Chcąc pracować na wielu monitorach jednocześnie, należy zadbać o odpowiednią moc karty graficznej. Warto wybrać układ umożliwiający swobodne rozmieszczanie ekranów o parametrach sprawdzających się nie tylko w procesie programowania, ale również podczas korzystania z różnego typu multimediów i gier komputerowych.

Komputery poleasingowe, czyli urządzenia stworzone do każdych zadań

U renomowanego dealera sprzętu poleasingowego każdy znajdzie coś dla siebie. W najniższej możliwej cenie można nabyć stacjonarne komputery poleasingowe dla ucznia, notebooki przeznaczone do surfowania po Internecie, ale także nieco bardziej wydajne jednostki przydatne m.in. grafikowi, montażyście lub programiście. Wchodząc na stronę https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/dell-184.html, otrzymujemy możliwość skorzystania z rozbudowanej oferty, która charakteryzuje się wydajnymi urządzeniami renomowanych producentów, niską ceną oraz bezpieczeństwem zakupu. Każdy poleasingowy komputer stacjonarny lub notebook przed dopuszczeniem do otwartej sprzedaży przechodzi szereg testów, których celem jest wskazanie wszelkich niedociągnięć.

Sklep RENEW w swoim asortymencie posiada szereg notebooków, których parametry zaspokoją każdego programistę. Wydajna biznesowa seria Latitude tworzona przez markę Dell od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko w popularnych elektromarketach, ale także wśród dealerów poleasingowych stacji roboczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *