Rozmowa kwalifikacyjna z mocnym przymrużeniem oka!

utworzone przez | 05 03 2014 | 0 komentarzy

Czy wiesz, co zrobić, jeśli nie chcesz dostać pracy? Nic wielkiego. Wystarczy popełnić kilka błędów na rozmowie kwalifikacyjnej. Poniżej znajdziesz kilka przykładów zachowań, które zdyskwalifikują Cię z możliwości dalszego udziału w rekrutacji!
Sprawdź koniecznie przed rozmową!

10. Zamiast stawić się punktualnie na wyznaczoną przez rekrutera godzinę, przyjdź 2 godziny później. Nie śpiesz się, nie przepraszaj za spóźnienie. Teoretycznie nic nie musisz mówić, bo prawdopodobnie nikt nie będzie chciał już z tobą rozmawiać!

9. Podczas rozmowy pokaż, że znasz się na żartach. Może kilka dowcipów Karola Strasburgera wyjętych prosto z programu Familiada? 2-3 żenujące żarty powinny wystarczyć, żeby zupełnie się skompromitować i delikatnie zdenerwować osobę przeprowadzającą rozmowę.

źródło: demotywatory.pl

źródło: demotywatory.pl

8. Przede wszystkim nie możesz być sobą. Koniecznie uśmiechaj się od ucha do ucha. Podlizuj się, rzucaj komplementy na prawo i lewo, zwróć uwagę na dobrze skrojony garnitur rekrutera, garsonkę lub idealnie wykonany makijaż. Im więcej słodkości, tym większe prawdopodobieństwo, że drugiej stronie zrobi się niedobrze na nasz widok.

7. Z ostatniej pracy nie odszedłeś od tak. Najnormalniej w świecie pokłóciłeś się z szefem i masz ochotę wykrzyczeć to całemu światu, łącznie z nowym pracodawcą. Dlatego nie żałuj sobie, rzuć kilkoma komentarzami, wulgaryzmami. Wspomnij jaki to zły był Twój poprzedni szef. Nie pozostaw na nim suchej nitki. I koniecznie zaznacz, że nie wierzysz już w dobrych, sprawiedliwych szefów.

6. Wchodząc pokaż, gdzie jest Twoje miejsce-w domyśle na miejscu kierownika. Nie krępuj się pokaż, że jesteś pewny siebie i tego co potrafisz. Przecież wiesz doskonale, że jesteś najlepszy. Konkurencja? Co to takiego?

5. Jeśli zostaniesz zapytany o ścieżkę kariery jaką chciałbyś odbyć w firmie, powiedz otwarcie… Żadna. Jesteś tu przecież przypadkiem. Masz zamiar zatrzymać się tutaj tylko na chwilkę. Właściwie tylko dlatego, że rodzice przymuszali Cię do znalezienia pracy. Za kilka miesięcy planujesz pracować już zupełnie w innym miejscu.

4. Dobra stylówka… To podstawa! Idąc na rozmowę nie zapomnij o swojej stylizacji. W tym przypadku idealny będzie strój plażowy lub lekki dresik, do tego klapki, taneczny krok i pełen lans. Wchodząc na rozmowę musisz poczuć wiatr we włosach. Unikaj! Czarno-białych kombinacji, eleganckich sukienek, marynarek i wszystkiego, co mogłoby Ci dodać niepotrzebnej klasy.

źródło: glosywmojejglowie.pl

źródło: glosywmojejglowie.pl

3. Nie znasz swojego CV? Tym lepiej dla Ciebie. Najlepiej zamów CV u kogoś? Niech zadba, by wyglądało ono jak najlepiej, nieważne, że kilka faktów, które się w nim znajdują mijają się z prawdą. Grunt w tym, że całość wygląda imponująco! Troszkę kłamstewek jeszcze nikomu nie zaszkodziło?

2. Podczas rozmowy kilka razy powtórz, ile chcesz zarabiać. Niech nikt nie ma już wątpliwości, że wolontariat i staż w Twoim przypadku odpada. Podaj wygórowaną stawkę, a co! Przecież każdy powtarza, że należy się cenić!

1. Wreszcie, żeby było jasne-nie interesuj się zbytnio miejscem do którego się udajesz. Spokojnie, na to przyjdzie czas wówczas, gdy dostaniesz pracę. Po co niepotrzebnie marnować swoje siły na zapoznanie się z ofertą Twojego ewentualnego pracodawcy? To kompletnie bezsensu.

źródło: kuku.pl

źródło: kuku.pl

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły