Rodzaje etui na smartfony – na jakie się zdecydować?

utworzone przez | 11 07 2016 | 0 komentarzy

Nic nie boli tak jak pierwsza rysa na ekranie naszego nowego smartphona. Niezależnie od tego, czy prowadzimy aktywny tryb życia, albo wprost przeciwnie, jesteśmy domatorami, wykorzystywane przez nas urządzenie stale narażone jest na uszkodzenia. Upadek, zgniecenie, zalanie, zarysowanie, czy wygięcie, to tylko kilka przykładów niebezpieczeństw czyhających na smartphona. Wielu użytkowników decyduje się na zakup etui. Zatrzęsienie modeli, wariantów i wzorów może jednak przyprawić o zawrót głowy. Na co się zdecydować? Czy poszczególne typy etui się od siebie różnią?

Hard case

Pierwszym popularny typ to sztywne obudowy nazywane hard case’ami. Chronią one tylną klapę telefonu oraz jego boki. Są wykonywane z różnych materiałów: od cienkiego plastiku przez włókno węglowe po nawet drewno czy metal. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze urządzenie jest dobrze chronione, lepiej unikać tych najtańszych, wykonanych najczęściej ze słabej jakości plastiku. Przy pierwszym upadku z większej wysokości, nie tylko mogą nie ochronić telefonu, ale także same pękną. Bardziej rozsądnym kompromisem są hard case’y wykonane z poliuretanu. Są bardziej wytrzymalsze, przyjemniejsze w dotyku i zapewniają lepszy chwyt niż plastikowe.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego wariantu obudowy, należy upewnić się zapewnia ona łatwy dostęp do wszystkich funkcyjnych przycisków oraz portów w naszym urządzeniu. W przeciwnym wypadku może czekać nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci potrzeby ściągania case’a za każdym razem, kiedy będziemy chcieli naładować telefon.

iphone-4-381203_1280

Dobrej jakości obudowa typu hard case oferuje mocną i pewną ochronę urządzenia, niestety jednak zmieniają nieco jego wygląd. Ze względu na swoją grubość niespecjalnie nadaje się dla użytkowników noszących telefony w kieszeniach.

Skarpetki

Innego typu etui są tak zwane skarpetki. To niewielkie, dopasowane do urządzenia woreczki, chroniące całego smartphona. Dostępnych jest wiele modeli i wzorów: od prostych, jednokolorowych i wykonanych z materiału skóropodobnego, poprzez pstrokate, wykonane z elastycznego tekstylnego materiału przypominającego nieco sweter, aż po eleganckie, wykonane ze skóry.

Skarpetka to rozwiązanie idealne dla każdego, kto nosi telefon w torebce lub plecaku. Zabezpieczy urządzenie przed zarysowaniami, które mogą powodować klucze lub inne ostre przedmioty przenoszone razem z urządzeniem. Jest jednak nieporęczne jeśli dosyć często wyciągamy i używamy smartphona, np. słuchając w drodze swoich ulubionych utworów.

Etui skórzane

Ciekawym rozwiązaniem są także etui wykonane ze skóry. Dostępne są w wielu modelach: od tych przypominających budową hard case’y, poprzez wsuwane skarpetki w całości okrywające urządzenie, po sztywne obudowy z ruchomą przednią klapką typu flip cover. Skóra jest jednym z wytrzymałych, przyjemnych w dotyku materiałów, z których może zostać wykonana ochrona telefonu, dobrze także leży w dłoni i elegancko wygląda, Świetnie chroni przez zarysowaniami, niestety nieco gorzej przed wstrząsami.

Etui silikonowe

Inną propozycją są pokrowce wykonane z silikonu. Bardzo dobrze dopasowują się one do kształtu urządzenia, zapewniają stabilny chwyt oraz dobro ochronę przez zarysowaniami oraz upadkami z małych wysokości. Należy jednak unikać najtańszych, kolorowych etui z silikonu, ponieważ po krótkim czasie mogą one zacząć brudzić telefon i zostawiać na nim plamy. Nie nadaje się także dla osób, którym zależy na poważnym i eleganckim wyglądzie urządzenia.

Zanim udamy się do sklepu lub zamówimy etui przez internet dobrze jest najpierw przemyśleć w jaki sposób korzystamy z naszego urządzenia. Więcej etui na telefon możesz obejrzeć w sklepie iThings.pl. Kiedy poznamy swoje potrzeby łatwo dopasujemy odpowiedni model i materiał. Odpowiednio dobrane etui jest wygodnym i praktycznym dodatkiem do każdego smartphona.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły