Przydatne akcesoria do tabletu – w jakie warto zainwestować

utworzone przez | 15 11 2018 | 0 komentarzy

Tablet staje się coraz bardziej popularnym urządzeniem. Zyskuje dzięki swojej kompaktowej formie, która nie ogranicza jego możliwości technologicznych. Przydatne akcesoria do tabletu to lista kilku udogodnień, które uczynią korzystanie z twojego urządzenia jeszcze przyjemniejszym.

Pokrowce i etui

To najczęściej kupowane akcesoria przez użytkowników tabletu. Jest to oczywiście rozsądny wybór dla każdego użytkownika, aby mógł cieszyć się ze swojego urządzenia maksymalnie długo. Na rynku istnieje niezliczona ilość modeli w różnych wzorach i kolorach, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pokrowce i etui nie muszą pełnić jedynie roli ochraniacza urządzenia. Mogą one mieć szereg udogodnień, które mogą być przydatne w korzystaniu z tabletu.

Najbardziej przydatna będzie wbudowana fizyczna klawiatura działająca przez port USB lub Bluetooth. Jest to praktyczne udogodnienie, dzięki któremu w kompaktowej tabletowej wersji, nie rezygnujemy z wygodnego korzystania z klawiatury, jaka jest przy większych sprzętach. Aby znaleźć to właściwe etui, nie wystarczy wybrać kolor. Bardzo ważne jest dopasowanie pokrowca do kształtu i rozmiaru naszego urządzenia, celem zapewnienia stabilności i wygodnego użytkowania.

 

Folie ochronne

Oprócz wspominanego wyżej etui niezbędna do ochrony urządzenia przed mechanicznymi uszkodzeniami jest folia ochronna. Profesjonalna folia z powłoki węglowej, w żaden sposób nie utrudnia korzystania z produktu. Jest ona jedynie dodatkowym zabezpieczeniem głównie przed zarysowaniami oraz brudzeniem się ekranu. Jednak kiedy już dojdzie np. do stłuczenia szybki tabletu najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanych serwisów (https://wymien-szybke.pl/tablety.html), które wymienią zniszczoną część bez konieczności zakupu całkiem nowego urządzenia.

Przed nałożeniem warto najpierw przeczytać instrukcję, by nie powstały bąbelki powietrza. Warto poszukać foli dedykowanej do posiadanego przez ciebie modelu, zamiast przycinać uniwersalną. Dodatkowo można zwrócić uwagę na to, czy folia jest matowa, czy z połyskiem i dopasować ją do swoich potrzeb.

 

Stojak pod tablet

To akcesorium nie jest niezbędne, jednak znacznie uprzyjemnia korzystanie z tabletu podczas oglądania filmów czy czytania artykułów. Jest szczególnie przydatny, gdy wykonujemy czynności na tablecie przez dłuższy czas.

Niektóre etui mogą również spełniać funkcję stojaka, poprzez odpowiednie ich zgięcie. Są one również produkowane osobno do każdego modelu oraz różnych wielkościach, a nawet z możliwościami modyfikowania nachylenia.

Innym rodzajem stojaka jest uchwyt. Różni się on tym, że ma możliwość przyczepienia się do pochyłej bądź pionowej powierzchni. Doskonale nada się w podróży, gdy zamotujesz go w samochodzie. Może też stanowić zabezpieczenie przed upadkiem, gdy tablet używają dzieci.

 

Środki czystości

Pozycja niezbędna na liście każdego odpowiedzialnego użytkownika przedmiotów elektronicznych, których nie można czyścić zwykłą wodą. Na rynku istnieje wiele różnych płynów czyszczących do ekranów i pozostałych powierzchni urządzeń. Są one stworzone za pomocą specjalnej formuły, która nie uszkadza urządzenia a czyści je i pielęgnuje, impregnując od razu powierzchnię tak, aby kolejne zabrudzenia się do niej nie przyklejały.

Mają one najczęściej neutralne zapachy oraz są w wyposażone w specjalne ściereczki z mikrofibry, które doskonale nadają się do pielęgnacji. Buteleczka ma często spryskiwacz lub dozownik, pozwalający na zaaplikowanie odpowiedniej ilości płynu, tak aby jego nadmiar nie przedostawał się do wnętrza urządzenia.

Do tego, aby wyposażyć nasz tablet w akcesoria pomocnicze najczęściej nie trzeba wielkich funduszy. Za pomocą prostych udogodnień, takich jak pokrowiec z klawiaturą, uchwyt czy stojak, możemy podnieść funkcjonalność naszego urządzenia, a także zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Aby tablet długo nam służył, nie zapominajmy o czyszczeniu jego powierzchni za pomocą dedykowanych płynów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły