Przelew z UK do Polski – gdzie wykonasz go najszybciej?

utworzone przez | 20 02 2018 | 0 komentarzy

Chcąc zrealizować przelew z UK do Polski do wyboru mamy 3 opcje – bank, kantor internetowy oraz firma pośrednicząca. Każdy z tych sposobów oferuje swoim klientom różne ciekawe funkcje, jednakże dzisiaj skupimy się tylko na czasie, w którym zostaje zrealizowany przelew. Zapraszamy do zapoznania się z naszym porównaniem.

Przelew w banku

Pierwszym sposobem na zrealizowanie przelewu zagranicznego są usługi banku. Posiadając rachunek osobisty możemy zlecić przesłanie gotówki do innej placówki. Zrobić to możemy na dwa sposoby – przelewem SEPA lub SWIFT.

Płatność SEPA zrealizowana może zostać w walucie EUR i tylko pomiędzy bankami, które biorą udział w programie SEPA. Gotówkę przesłać możemy również przy pomocy przelewu SWIFT, który zrealizujemy w dowolnej walucie z dowolnego miejsca na świecie.

SEPA realizowany jest w trybie D+1, co oznacza, że gotówka znajdzie się na koncie odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego od daty jego zlecenia. W przypadku SWIFT mamy dużo szersze spektrum możliwości. Do dyspozycji mamy aż 3 typy przelewu – D+0, D+1 oraz D+2. Cyfra przy „D+” oznacza ilość dni potrzebnych na realizację płatności. Typ D+0 wydaję się być bardzo atrakcyjny, jednakże w banku za ten rodzaj przelewu zapłacimy od 20 zł do 350 zł, co jest absurdalnie wielką kwotą.

Przelew w kantorze internetowym

Kantory internetowe są drugą opcją na zrealizowanie przelewu z UK do Polski. Serwisy tego rodzaju w większości przypadków oferują o wiele korzystniejszy kurs walut niż banki, tym samym realizując przelewy najczęściej w trybie D+1.

Przelew z UK do Polski w firmie pośredniczącej

Alternatywą dla dwóch poprzednich sposobów są firmy pośredniczące w usługach przelewowych. Cechują się tym, że oferuję one korzystniejsze warunki od poprzedników, przy czym poziom bezpieczeństwa klienta jest porównywalny do banku. Powodem tego jest fakt, że do legalnego funkcjonowania taka firma potrzebuje certyfikatu wydanego przez instytucje rządowe oraz stałego nadzoru owych placówek.

Jedną z najbardziej znanych firm pośredniczących jest Easysend, który w swojej ofercie ma dwa typy przelewów – Fast oraz SuperFast (https://www.easysend.pl/superfast). Ten pierwszy realizowany jest w trybie D+1, zaś drugi D+0.

Wysyłając gotówkę za pomocą SuperFast pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w ciągu 10 minut. Co ciekawe, taki sam przelew w banku kosztuje od 20 zł do 350 zł, zaś w Easysend jest to koszt zaledwie 5 GBP, co jest ogromną różnicą.

Podsumowanie – gdzie najszybciej wykonać przelew z UK do Polski?

Porównując trzy dostępne metody na zrealizowanie przelewu z UK do Polski bardzo łatwo jest wyłonić zwycięzcę. Firmy pośredniczące oferują swoim klientom najlepsze warunki oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Takie portale realizują przelewy z Anglii do Polski nawet w ciągu 10 minut nie pobierając przy tym absurdalnych opłat. Z tego powodu firmy pośredniczące zostawiają daleko w tyle banki oraz kantory internetowe.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły