Praca sezonowa za granicą – gdzie pojechać?

utworzone przez | 24 08 2022 | 0 komentarzy

Sezon letni to idealna pora na podreperowanie domowego budżetu i zdobycie cennego doświadczenia. Stąd też tak wiele młodych osób – choć nie tylko, decyduje się na wyjazd za granicę do pracy sezonowej. Gdzie rzeczywiście warto pojechać i jakie zajęcie może okazać się najlepszym wyborem? Sprawdzamy!

Praca sezonowa za granicą – jak znaleźć?

Decyzja o podjęciu pracy sezonowej powinna zostać doskonale przemyślana. I choć w tym wypadku kontrakt trwa około 3-4 miesięcy, wiąże się to ze zmianą dotychczasowego miejsca zamieszkania, brakiem kontaktu z najbliższymi czy wieloma nowymi obowiązkami. Nie zawsze jest jednak tak kolorowo, jak mogłoby się wydać, a poszukiwania legalnego zatrudnienia warto rozpocząć nieco wcześniej… Z pomocą tutaj przyjdą facebookowe grupy zrzeszające Polaków na emigracji, portale internetowe oraz pośredniczące agencje pracy. Co najlepiej wybrać? To już zależy od waszych preferencji, kierunku planowanego wyjazdu oraz charakteru pracy. Decydując się na wyjazd do pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech, zaufana agencja zatrudnienia pomoże wam nie tylko w znalezieniu stabilnej oferty pracy, a także zapewni stałe wsparcie w trakcie trwania kontraktu. W przypadku pracy przy zbieraniu owoców Polacy zwykle decydują się na wyjazd w ciemno lub po znajomości, co może zaś wiązać się za sporym ryzykiem… W zależności od waszego doświadczenia czy okresu planowanego pobytu za granicą inne rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie przedłużając… Gdzie warto pojechać do pracy sezonowej i o czym koniecznie pamiętać?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Opieka nad starszymi w Niemczech to coraz częściej wybierane przez Polaków zajęcie – również tych, którzy nie mogą pochwalić się sporym doświadczeniem czy znajomością języka niemieckiego. Żaden z tych aspektów nie stanowi przeszkody, a co ciekawe – opieka nad starszymi może nieść ze sobą sporo satysfakcji. Niemniej praca o tym charakterze jest niezwykle wymagająca, a co za tym idzie, przyszli opiekunowie powinni posiadać specjalne predyspozycje, które ułatwią im wykonywanie codziennych obowiązków. Jeżeli jednak praca opiekunki w Niemczech nieustannie zaprząta wam myśli, zajrzyjcie na stronę – https://laxocare.pl/. Agencja LAXO Care od wielu lat pomaga polskim opiekunkom i opiekunom w znalezieniu dobrze płatnego i stabilnego zatrudnienia. Znajdziecie tam szereg cennych informacji!

Branża budowlana – Skandynawia

Szwecja, Norwegia, a może… Dania? Bez względu na wasz wybór Skandynawia czeka na pracowników branży budowalnej z otwartymi ramionami. Czego możecie się spodziewać? Pracodawcy zwykle gwarantują zakwaterowanie oraz wyżywienie, co znacząco minimalizuje koszty utrzymania już na miejscu. Pamiętajcie jednak, iż wcale nie tak trudno natknąć się nielegalne formy zatrudnienia… Praca na czarno pozbawi was praw do świadczeń zdrowotnych czy ubezpieczenia, a wy narazicie się na nieprzyjemne konsekwencje. Nie warto ryzykować!

Islandia – hit czy kit?

O Islandii można by mówić wiele… Niewątpliwie jest to prawdziwy raj na ziemi, który każdego roku przyciąga tysiące turystów i pracowników! Całkiem niedawno Polacy zaczęli obierać ten kierunek właśnie ze względu na znajdujące się tam cuda natury, a także wysokie zarobki oraz świetną jakość życia. Czym możecie zajmować się, pracując na Islandii? Branża hotelarska i gastronomiczna to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla pracowników sezonowych.

Praca w Holandii

Jeszcze zanim Polacy zaczęli masowo wyjeżdżać do Niemiec, to właśnie Holandia stanowiła główny punkt zainteresowań pracowników sezonowych. Holandia wciąż ma wiele do zaoferowania, a pracy sezonowej z pewnością tam nie brakuje. Jakiego zajęcia możecie podjąć się w Holandii? Produkcja, zbieranie owoców i warzyw, pakowanie ciastek, aranżacja kwiatów… To tylko jedne z wielu potencjalnych źródeł zarobku. Jeżeli zatem rozważacie wyjazd za granicę do pracy sezonowej, Holandia to strzał w dziesiątkę.

Praca sezonowa za granicą – czy warto?

Osoby decydujące się na wyjazd do pracy sezonowej często zastanawiają się, czy aby na pewno to dobry wybór… Nie podamy wam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od punktu widzenia. Decydując się na kilkumiesięczny wyjazd, uzyskacie szansę na zarobienie sporej sumki i poprawę standardu życia. Niemniej koszty utrzymania za granicą są stosunkowo wyższe aniżeli w Polsce, a brak częstego kontaktu z rodziną nie każdemu służy. Pamiętajcie, by przed wyjazdem dobrze przemyśleć swoją decyzję i rozważyć wszelkie za i przeciw.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły