Pomysły na biznes

Handmade – sposób na dochodowy biznes w domu

Obecnie zarabiać w domu można na różne sposoby. Rękodzieło jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają zdolności manualne, ciekawy pomysł i odpowiednią ilość czasu. Rozpoczęcie tego typu pracy nie wymaga wielkich nakładów finansowych, trzeba mieć tylko sprawne ręce i otwarty umysł, dlatego próbować może niemal każdy. Sprawia to, że rynek przepełniony jest konkurencją, dlatego trudno jest się przebić.

Przede wszystkim główną zaletą wyrobów handmade jest ich unikalność, czyli coś, na czym ludziom niezwykle zależy. Zalewani produkowanymi masowo produktami poszukują czegoś, co będzie wyprodukowane w małym nakładzie, będzie się odróżniało wśród masy tej samej biżuterii i odzieży. Silna chęć odróżniania się trafia szczególnie do kobiet- żadna przecież nie chce spotkać na imprezie czy spacerze w parku drugiej, tak samo ubranej jak ona kobiety. Z tego też powodu znaczna część wyrobów handmade kierowana jest do żeńskiej części klienteli.

Doskonałym i niekiedy nic nie kosztującym sposobem na reklamowanie swoich produktów jest internet. Fanpage na popularnym portalu na początek będzie w zupełności wystarczający i pomoże dotrzeć do wielu osób. Z pomocą znajomych, którzy chętnie wesprą działalność znajomego można zdobywać coraz większe zainteresowanie. Jednak klientów będzie przybywać, zamówień będzie więcej, a wtedy trzeba będzie pomyśleć o stworzeniu własnej strony, która dla osób zainteresowanych będzie bardziej przejrzysta i wygodniejsza w obsłudze, a przy tym pozwoli na odpowiednie zaprezentowanie oferty. Do tego czasu można pomyśleć też nad dystrybucją produktów w butikach internetowych, typu Decobazaar.

Największą popularnością cieszy się ręcznie wykonana biżuteria. Prężnie działające sklepy internetowe oferujące wyroby handmade nie poprzestają jednak na samej biżuterii i zazwyczaj mają w ofercie wiele innych rzeczy- różnego rodzaju kartki, torby, odzież czy dodatki do domu.

Przy wyrobach handmade najważniejsza jest przede wszystkim oryginalność i ciekawy pomysł na wykonanie produktu. Warto pomyśleć o przemienieniu swojej pasji w dochodowy interes- coś, co sprawia ci niemałą przyjemność może również przynieść niemałe dochody. Konkurencja jest duża, ale spore jest również zainteresowanie, jakim cieszą się wyroby handmade, warto więc spróbować.

2 komentarze do “Handmade – sposób na dochodowy biznes w domu

  • Tylko trzeba mieć zdolne ręce i być kreatywnym, aby coś takiego w ogóle się nam udało. To nie dla mnie, ale dam znać swojej żonie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *