Biznes odporny na kryzys? Prawda czy mit?

Kryzysu boimy się wszyscy. Jedni jak diabeł święconej wody, drudzy jak potencjalny mąż swojej przyszłej teściowej. Boimy się i tym samym potrafimy nawet przez kilka lat tkwić w martwym punkcie. Kryzysu boję się czasem i Ja, stąd właśnie powstał ten wpis.

Bez perspektyw na przyszłość, bez chęci i w oczekiwaniu na najgorsze. Tymczasem, jak się okazuje czasem wystarczy nieco sprytu, wiedzy i pieniędzy, by rozkręcić interes swojego życia.

Rynek zmiennym jest. Wiadomo jednak również, że poprzez przeprowadzone badania można określić pewne zależności, które co jakiś czas wpływają pozytywnie lub negatywnie na rozwój danej branży.

firma

Każdy początkujący biznes wiąże się z oceną swoich mocnych i słabych stron. Ową analizę należy także poprzeć tym, co akurat dzieje się na rynku. Które branże rosną w siłę, a które raczej odchodzą w zapomnienie.

W jakie sektory gospodarki szczególnie warto inwestować?

Oto, jakie branże/nisze uważane są za najbardziej przyszłościowe, a zarazem odporne na możliwy kryzys.

firma

Wellness, czyli coś dla duszy, coś dla ciała!

Można powiedzieć, że branża ta skierowana jest do wszystkich tych, którzy skutecznie chcą poprawić sobie humor – myśląc, że żyją zdrowo.

Kosmetyki

Branżę wellness rozumiemy poprzez produkcję, dystrybucję i sprzedaż naturalnych kosmetyków, jak i trening fizyczny w klubach fitness, relaks w ośrodkach spa oraz produkcję naturalnej żywności. Dlaczego warto? Od kilku lat istnieje ogólny trend na życie eko, w zgodzie z naturą i z zdrowym ciałem.

firma

Jak zarabiać? Najlepiej mają się instruktorzy, prywatni trenerzy. Dobrym przykładem jest chociażby Ewa Chodakowska, która obecnie trenuje połowę kobiet w Polsce, zbijając tym samym fortunę.

Proste plecy, prosty sposób na milion!

Fizjoterapia uznawana jest za najbardziej dochodowy zawód przyszłości. Jak bowiem wskazują badania, osób z problemami zdrowotnymi będzie z roku na rok przybywało.

Skąd taka opinia? Wszystko za sprawą siedzącego trybu życia, który jest szeroko rozpowszechniany w dzisiejszym społeczeństwie. Szkoły kształcące fizjoterapeutów już dzisiaj przeżywają oblężenie.

Przez żołądek do serca

A może własna restauracja? Branża gastronomiczna chociażby w tym roku dała nam jasne światełko, że o jedzeniu i gotowaniu warto pisać, mówić, a już na pewno warto o nim myśleć jako o przyszłej dochodowej inwestycji własnego kapitału.

restauracja

Podobno największe szanse przynoszą zupełnie niszowe lokale gastronomiczne, gdzie proponujemy coś zupełnie nietypowego, coś co zaskakuje, coś co zainteresuje nawet najbardziej wybredne gusta.

Skupić powinniśmy się przede wszystkim na kuchni wegetariańskiej oraz z pełnowartościowych produktów. Zdrowa żywność pozbawiona zbędnego tłuszczu i kalorii to dla dzisiejszego klienta priorytet.

Internety robię, czyli w sieci IT

Najlepiej już od kilku lat maja się zatrudnieni w informatyce i komunikacji. To właśnie tam wszystkie wskaźniki wciąż pozostają wysoko ponad wszystkie inne.

Przeciętne wynagrodzenie brutto właśnie w tych dziedzinach sięga zresztą znacznie wyżej niż wynosi średnia krajowa.

komputer

Co jest nam potrzebne? Oczywiście techniczne wykształcenie, na tyle dobre, by móc nazywać siebie specjalistą.

Dlaczego tak się dzieje? Liczba zleceń dotycząca branży IT wciąż rośnie, a i oprogramowania ciągle się rozwijają. Tym samym na rynku wciąż brakuje osób, które mogłyby się zająć wszystkimi zleceniami.

Czy zatem inne pomysły będą mało perspektywiczne? Jasne, że nie. Dochodowa może być także szeroka sfera usług, która rozpościera ogromne możliwości zarobkowania szczególnie tam, gdzie istnieje pasja. Bo bez niej każdy biznes nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *