Pomysł na biznes – gabinet stomatologiczny

utworzone przez | 25 10 2016 | 1 komentarz

Biznes stomatologiczny zawsze był i pozostanie jednym z najbardziej opłacalnych. Z usług stomatologicznych przecież korzystają niemalże wszyscy, niezależnie od statusu społecznego i dochodu. Z tego powodu wielu ze specjalistów myśli o tym jak otworzyć swój gabinet.

Przed rozpoczęciem działań niezbędna jest rejestracja indywidualnego przedsiębiorstwa Również nie może się obejść bez uzyskania zezwolenia na wykonywanie działalności medycznej.

 

Pomieszczenie

Do szukania odpowiedniego miejsca dla gabinetu stomatologicznego należy podchodzić ostrożnie – w pomieszczeniu powinna być instalacja wodna, prąd, kanalizacja. Ponadto, krzesło dla pacjentów, powinno być trwale osadzone w podłodze. Dobrym miejscem lokalizacji gabinetu będzie mieszkanie na parterze w wielopiętrowym budynku. Na początku trzeba będzie wydać trochę pieniędzy na zakup lokalu lub wynajem, jednakże, w zamian można dostać dobrą perspektywę w postaci stałych klientów – mieszkańców sąsiednich domów. Należy również zauważyć, że służby sanitarne wymagają umieszczać jedno krzesło dentystyczne na 14 metrów kwadratowych powierzchni, i dla każdego następnego krzesła powinno się przeznaczyć kolejne 7 metrów kwadratowych.

 

Sprzęt

Krzeseł dentystycznych jest taki ogrom, że przedsiębiorca ma możliwość wyboru tego, które zmieści się w jego zaplanowanym budżecie, oraz spełni wszystkie jego oczekiwania. Inne niezbędne narzędzia w gabinecie stomatologicznym: autoklaw, sterylizator, wizjograf, lampy helioutwardzalne, zestawy narzędzi, materiały eksploatacyjne, a także meble do recepcji i gabinetu. Niezbędne wyposażenie do gabinetu znajdziesz tutaj.

 

Koszty otwarcia

Według ekspertów w tej dziedzinie, aby wyposażyć jedno miejsce pracy w gabinecie stomatologicznym, przedsiębiorca będzie musiał wydać około 40 tysięcy dolarów. Średnia rentowność gabinetu stomatologicznego – 30%.

 

Personel

Zgodnie z wymaganiami prawnymi dentysta nie może pracować dłużej niż 6 godzin pod rząd. W związku z tym, żeby otworzyć całodobowy gabinet, liczba osób zatrudnionych powinna być minimum 4 lekarzy + 4 pielęgniarki (dla każdego lekarza). Jeśli planuje się otwarcie gabinetu, który będzie działać tylko w ciągu dnia, liczba pracowników może być zmniejszona. Ponadto konieczne jest, aby zadbać o wybór dobrego administratora. On będzie „twarzą” danej instytucji medycznej, a więc musi mieć wystarczające kompetencje dla danego stanowiska.

 

Sądząc po liczbie otwierających się klinik rocznie, to ten biznes jest bardzo opłacalny. Praktyka pokazuje, że gabinet z jednym krzesłem w wynajętym pomieszczeniu okupi się w jeden rok.

 

Biznes stomatologiczny jest dość skomplikowany i szczegółowy. Jeśli klinikę postanowił otworzyć człowieka, który nie ma powiązania z tym zawodem, (co się czasami zdarza), to ciężko mu będzie z materiałami i jego miesięcznym zabezpieczeniem. Trzeba także zrozumieć, jakie narzędzia trzeba zakupić i na jak długo one wystarczą.

 

Człowiek, który zdecydował się założyć taki biznes powinien nie tylko rozumieć specyfikę branży, ale także mieć duch przedsiębiorczości. Musi być w stanie właściwie rozdzielić obowiązki i odpowiednio ocenić, jakich specjalistów zatrudnić, dla prawidłowego funkcjonowania firmy.

1 komentarz

  1. Aneta

    W gabinecie warto używać produktów firmy NSK. Kątnice,prostnice tego japońskiego producenta, a także mikrosilniki oraz liczne przyrządy do protetyki, skalingu, profilaktyki, endodoncji czy chirurgii można kupić w dobrych cenach na profitssmpl!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły