Pojazdy do nowej firmy – jak sfinansować zakup

utworzone przez | 16 10 2018 | 1 komentarz

Założenie własnej działalności gospodarczej to ostatnimi czasy bardzo popularne zjawisko wśród osób pracujących dotychczas na etatach. Własny biznes daje ogromne możliwości rozwoju i samorealizacji, a posiadanie firmowego samochodu pomoże usprawnić jego działanie. Zobacz, jaka forma finansowania zakupu auta będzie najkorzystniejsza dla świeżo powstających firm.

Leasing, czyli pomoc na start

Leasing jest przede wszystkim doskonałą możliwością pozyskania środków trwałych, które są niezbędne do rozpoczęcia lub rozwinięcia własnej działalności gospodarczej. To świetna alternatywa dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup samochodu za gotówkę. Jego główną zaletą jest dostępność. Właściwie każde przedsiębiorstwo ma szansę otrzymać taką formę finansowania. Niezależnie od tego, jak długo działa na rynku i jakim kapitałem początkowym firma dysponuje w dniu podpisania umowy leasingowej.

Leasing dla nowych firm w klf24.pl umożliwia uzyskanie gotówki na rozwój własnej działalności. Decydując się na taką formę finansowania inwestycji, przedsiębiorca nie musi się martwić załatwianiem formalności. Rejestracja i ubezpieczenie pojazdu spoczywa na barkach firmy leasingowej. Pomoże ona nam również w doborze najkorzystniejszego dla nas pakietu.

Leasing operacyjny czy finansowy?

W tej chwili najpopularniejszą formą leasingu w Polsce jest leasing operacyjny, który charakteryzuje się niskim wkładem początkowym oraz możliwością wykupu finansowanego przedmiotu po zakończeniu okresu trwanie umowy za wcześniej uzgodnioną cenę. Mniej popularniejszą forma leasingu jest leasing finansowy, który od strony rachunkowo-księgowej przypomina kredyt bankowy. Wybierając taką formę finansowania, musimy posiadać większy wkład własny, jednak właścicielem przedmiotu stajemy się automatycznie po wpłacie ostatniej z przypisanych nam rat, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Kredyt tylko dla wybranych

Oprócz kupna za gotówkę oraz leasingu auto do firmy możemy sfinansować za pomocą kredytu samochodowego, który jest podkategorią kredytu celowego przeznaczonego na zakup pojazdu osobowego, dostawczego lub motocykla. Istotną cechą takich kredytów jest atrakcyjne i niższe od tradycyjnych kredytów gotówkowych oprocentowanie. Taka forma finansowanie jest jednak dostępna dla wszystkich. Jakakolwiek rysa na wizerunku finansowym osoby składającej wniosek o taki kredyt z reguły oznacza odmowę.

Większość banków przy kredytach wymaga wniesienia wkładu własnego wynoszącego najczęściej od kilku do kilkudziesięciu procent wartości finansowanego pojazdu. Kredytodawca dokładnie analizuje również historię kredytową, zdolność do spłaty zadłużenia, stabilność działalności gospodarczej oraz miesięczne wydatki wnioskodawcy.

Biorąc pod uwagę fakt, że zaraz po założeniu własnej działalności gospodarczej nie dysponujemy pokaźną sumą wolnej gotówki, którą moglibyśmy przeznaczyć na zakup samochodu firmowego, musimy zdecydować się na jedną z dwóch możliwości finansowania zakupu. Bardzo wygórowane wymogi banków, które udzielają kredytów samochodowych, sprawiają, że coraz popularniejszy staje się leasing na pojazdy firmowe.

 

 

 

1 komentarz

  1. Zofia

    Dziś to nie klient zabiega o uzyskanie finansowania na samochód dla swojej firmy, tylko salony samochodowe zabiegają o Klienta. W zasadzie wystarczy wybrać sobie markę / mode samochodu, a w salonie dostaniemy gotową ofertę zakupu na jedno auto lub całą flotę. Finansowaniem również zajmują się zatrudnieni w salonach samochodowych pracownicy finansowi. Jeśli klient nie ma pojęcia co będzie dla niego najlepsze, na pewno pomogą w podjęciu decyzji. Sama mam leasing na auto firmowe i polecam takie rozwiązanie przedsiębiorcom.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły