Pasja – najlepszy interes życia!

utworzone przez | 18 07 2014 | 0 komentarzy

Robisz coś dobrze, bo robisz to z pasją. Twój interes się rozwija, nic dziwnego. Przecież wkładasz w jego rozwój całe swoje serce. Złote interesy, czyli te, wynikające w dużej mierze z naszych zainteresowań!

Nie wiesz, co będziesz robił w przyszłości? Najlepiej rób to, co lubisz!

Banalne i dziecinne? A jednak, rozejrzyj się dookoła, spójrz, kto zrobił największą karierę na świecie. Czy przypadkiem nie była to gwiazda, która kochała śpiewać? A może aktor, którego pasją było wcielanie się w rozmaite role? Też nie? No, to może projektantka mody?

Coś mi się jednak wydaje, że nie masz racji.

Pasja, to coś co wynika z naszych zainteresowań. Niekiedy tych, które powstały i rozwijały się od wczesnych lat dzieciństwa. Niekiedy z tych, które powstały pod wpływem jakiejś chwili, ważnego momentu w naszym życiu.

Jedno jest pewne, takie sporadyczne wydarzenie, było na tyle przełomowe, że odcisnęło piętno na naszych późniejszych zainteresowaniach.

Zaczęło się niewinnie od poszerzenia wiedzy w danym temacie. Później coraz częściej teoria przechodziła w praktykę, aż do momentu, w którym stwierdziliśmy jednoznacznie: tak, to jest to co chciałbym robić w swoim życiu.

źródło: planeria.pl

źródło: planeria.pl

Szczęśliwcy, którzy robią to, co kochają

Spójrzmy na złote interesy, większość z nich pozwala nam zarobić naprawdę wiele. Dlaczego? Wyobrażasz sobie, że robisz coś z wewnętrznej potrzeby tworzenia, z pasji i robisz to źle?

Jako częsty obserwator takich interesów, wiem, że to jest po prostu niemożliwe. Dobry interes, z reguły określa poziom naszego zainteresowania tym, co robimy.

Robisz coś dobrze, znaczy z serca. Jeśli z serca, znaczy pięknie.

Przykładów nie trzeba szukać, sami na nie trafiamy każdego dnia

Smakował ci obiad w restauracji? Pewnie trafiłeś na dobrego kucharza. Od tego sprzedawcy kupiłbyś nawet kota w worku? nic dziwnego bo ten, kocha swoją pracę. A może masz swoją ukochaną krawcową, która uszyje każdy wzór sukienki, który tylko sobie wymyślisz? A czy ona przypadkiem nie wspominała Ci o swojej pasji do krawiectwa?

Szukajmy ludzi z pasją! Sami bądźmy takimi ludźmi. Tylko ta firma, która wynika z wewnętrznej potrzeby naszego serca jest gwarantem powodzenia.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły