Oszczędności w domowych wydatkach – jak je znaleźć?

utworzone przez | 01 07 2017 | 0 komentarzy

Nie ma co ukrywać, że comiesięczne wydatki, rachunki i opłaty mogą spowodować, że pogubimy się w przelewach. Co miesiąc opłacamy rachunki i dokonujemy płatności, nie myśląc o tym w szczególny sposób – a to  zgubnie wpływa na nasze domowe finanse. Utrzymanie porządku w rachunkach, ratach i opłatach pomoże wam płacić je sprawniej, a dzięki odrobinie wprawy, możecie nawet co nieco zaoszczędzić.

Po pierwsze dowiedz się ile wydajesz

Absolutną wręcz podstawą w kwestii dbania o domowy budżet, jest posiadanie wiedzy na temat tego ile i na co wydajemy każdego miesiąca. Nie możemy wręcz dopuścić do sytuacji, w której nasze wydatki przekraczają miesięczne dochody. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, ile wynosi rata naszych kredytów, czynsz czy opłaty za telefon. Problemem może być wyliczenie, ile pieniędzy wydajemy na odzież czy jedzenie.

Ważne, by policzyć średnią kwotę naszych comiesięcznych wydatków. Jednak jak powinniśmy to zrobić? Najważniejsze będzie sprawdzenie, ile średnio wydajemy na rachunki, jest to o tyle proste, że mamy dostęp do naszych rachunków, wystarczy więc je zsumować i podzielić przez 12. Problem pojawia się przy wydatkach na jedzenie czy ubrania, tu niezbędne będą notatki. Starajcie się zapisywać kwoty, które wydajecie w sklepach, dzięki temu sprawdzicie ile i na co wydajecie a z tą wiedzą, możecie już zacząć szukać oszczędności. Postarajcie się wyeliminować zbędne wydatki, a przekonacie się, że przybędzie wam gotówki w portfelu.

Wygospodaruj czas, w którym przeanalizujesz wydatki

Jeżeli chcecie szukać oszczędności w codziennych wydatkach, będziecie musieli skupić się na tym by je kontrolować. Dobrą praktyką będzie wybranie jednego lub dwóch dni w miesiącu, w których usiądziecie i spokojnie przeanalizujecie to, na co wydajecie pieniądze. Jeżeli zauważycie, że przy codziennych zakupach kupujecie wiele zbędnych rzeczy postarajcie się to wyeliminować. Nie będzie to oczywiście proste zadanie, jednak jest sposób, który znacząco wam to ułatwi. Przed wizytą w sklepie sprawdźcie czego konkretnie wam potrzeba i weźcie ze sobą wyliczoną ilość pieniędzy, dzięki temu powstrzymacie się od zbędnych wydatków.

Dobrze będzie także, gdy co miesiąc przejrzycie opłaty i rachunki, takie jak chociażby za internet, telefon czy telewizje. Oszczędności możecie szukać dosłownie wszędzie – zbędne usługi w telefonie, kanały w telewizji, których nie oglądacie itd. Wyeliminowanie tego typu wydatków może przynieść naprawdę spore oszczędności.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły