Oszczędna moda – modowe dodatki, które możesz stworzyć własnoręcznie

utworzone przez | 13 11 2019 | 0 komentarzy

Aktualnie moda na robienie na drutach, czy szydełku rośnie w siłę, dla wielu jest formą relaksu, a inni w ten sposób tworzą swoje ubrania i dodatki, chcąc pozostać w zgodzie z naszym środowiskiem. Trend zero waste wkracza na coraz więcej obszarów w naszym życiu, już nie tylko branża gastronomiczna, czy kosmetyczna zwraca uwagę na konieczność ograniczenia szeroko rozumianej konsumpcji i marnowania produktów. Dotyczy to także sfery modowej, która z roku na rok z coraz większym naciskiem stawia na rozwiązania przyjazne naszemu środowisku.

A co my, możemy zrobić, żeby zatrzymać tę niepotrzebną chęć posiadania? Otóż rozwiązań jest kilka, możemy korzystać z ofert second handów, ale możemy również sami stworzyć sobie ubrania, czy dodatki, które po pierwsze będą oryginalne, a po drugie będziemy usatysfakcjonowani, że nosimy swój własny wyrób, a po trzecie nie będziemy musieli dokładać swojej cegiełki do sieciówkowego modowego biznesu.

Co będzie nam potrzebne?

Do zrobienia modowych dodatków potrzebujemy przede wszystkim drutów, włóczek i troszkę cierpliwości. Jeżeli jesteśmy nowicjuszami, to musimy kupić odpowiedni sprzęt do robótek ręcznych. Aktualnie nie jest łatwo znaleźć dobrze wyposażony stacjonarny sklep z pasmanterią, dlatego świetnym rozwiązaniem okazuje się sklep internetowy z włóczkami. Przykładem takiego, o szerokiej ofercie włóczek, jest: https://zamotane.pl. Znajdziemy tam nie tylko tanie włóczki idące w parze z wysoką jakością, ale i kordonki, przykładowo popularny kordonek stokrotka, ale i takie innowacje, jak włóczka puffy, która idealnie nadaje się dla dzieci, ponieważ do niej nie potrzebujemy nawet drutów.

Stylowy szalik i czapka

Szaliki nie są trudnymi robótkami, dlatego zadziwiające jest, ile sobie popularne sklepy sieciowe za nie życzą. Ale my nie musimy się już tym martwić, ponieważ dzięki odpowiednim włóczkom i drutom, jesteśmy w stanie zrobić sobie nasz wymarzony szalik. Z czapką sprawa już nie jest aż taka prosta, ponieważ trzeba wejść na wyższy poziom dziergania, mianowicie na ściąg ściągaczowy. Jednak ważne jest to, że do takich robótek wybieramy sami rodzaj wełny, jej kolor i ciasność ich splotu, a to sprawia, że taka czapka, czy szalik jest idealnym odzwierciedleniem naszych potrzeb.

Rękawiczki

Kolejnym modowym dodatkiem, który przyda się nam zimą, a możemy go zrobić sami, to oczywiście rękawiczki. O ile pięciopalcowe rękawiczki są dla wielu wyzwaniem, o tyle dwupalcowe, ciepłe wełniane rękawiczki, które wracają aktualnie do modowych łask, już nie są takie trudne do wydziergania, nawet dla średniozaawansowanych osób.

Peleryna z golfem

To jeszcze nie sweter, ale już nie szalik. Czyli znów opcja dla bardziej zaawansowanych dziergaczy. Aktualnie bardzo modne, krótkie pelerynki z golfem, które się wkłada pod płaszcz. Są wyjątkowo stylowym dodatkiem, szczególnie jeżeli samemu się dobierze odpowiednie kolory pod swoje odzienie wierzchnie. Dodatkowo możemy je ozdobić frędzlami na jej zakończeniu.

Getry i skarpety

Getry z dzianiny może jeszcze niektórym kojarzą się z latami osiemdziesiątymi i szeroko rozumianym kiczem, jednak powoli blogerki modowe i modelki się z nimi przepraszają. Są świetnym rozwiązaniem na zimowe wieczory, kiedy chcemy wyglądać stylowo, a jednocześnie nie zmarznąć do szpiku kości. Inną opcją są grube wełniane skarpety, które jesteśmy w stanie zrobić sobie sami za bezcen.

Modowe dodatki jesteśmy w stanie zrobić sobie sami, najczęściej będą to jednak dodatki sezonowe, bo jesienno-zimowe. Dzięki nim będziemy mogli poczuć się wyjątkowo i oryginalnie, a jednocześnie relaksować się przy tworzeniu robótek.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły