Od czego zależą koszty wynajmu profesjonalnej firmy sprzątającej

utworzone przez | 21 10 2019 | 0 komentarzy

Dylemat między zatrudnieniem osoby do sprzątania oraz nawiązania współpracy z firmą sprzątającą dotyka niejednego przedsiębiorcy. Panuje silne przekonanie, że kooperacja z profesjonalistami oznacza ponoszenie dużych, comiesięcznych kosztów i zwyczajnie się to nie opłaca finansowo. Jednak czy naprawdę tak wygląda sytuacja? Przygotowaliśmy zestawienie usług i ich cen – dowiedz się, od czego zależą koszta wynajmu profesjonalnej firmy sprzątającej.

Profesjonalne usługi sprzątające – wybierz pakiet z cennika

Pierwszym czynnikiem, wpływającym na cenę końcową jest rodzaj usług, których zrobienia oczekujemy od firmy. Cenniki z gotowymi pakietami znaleźć można zazwyczaj na stronach internetowych, choć czasem, jak w przypadku firmy Czysty Efekt, cennik ustalany jest indywidualnie, biorąc pod uwagę metraż, częstotliwość oraz wizję lokalną. Podczas niej zwraca się uwagę na charakterystyczne elementy wymagające utrzymania czystości, np. czy w biurze jest kuchnia, jaka jest ilość okien, czy występuje potrzeba użycia specjalistycznych środków czystości. Wszystko opisane jest dokładnie na ich witrynie: https://czystyefekt.pl. W razie potrzeby można się również zwrócić do swojego opiekuna, bowiem każdy z klientów otrzymuje taką osobę do kontaktu.

Standardowe porządki w biurach i przedsiębiorstwach obejmują przykładowo: odkurzanie wykładzin, ścieranie kurzów, mycie podłóg, sprzątanie toalet oraz kuchni, wyrzucanie śmieci. Cena takiego podstawowego pakietu może wahać się w zależności od kolejnych czynników: metrażu, częstotliwości sprzątania czy usług dodatkowych, może wahać się ona od 1 do 10 zł.

Metraż biura

Na cenę sprzątania ogromny wpływ ma metraż pomieszczeń biura czy hali. Bardzo często na stronie internetowej firmy sprzątającej znajdziemy cennik w zależności od powierzchni podzielonej na: do 100 m kw., do 200m kw., do 500 m kw. i powyżej 500 m kw. W województwie dolnośląskim ceny porządków pomieszczeń do 100 m2 mogą wynosić ok.250-280 zł. Dzięki takiej kategoryzacji klienci mogą oszacować miesięczne koszty i porównywać oferty różnych firm.

Częstotliwość sprzątania

Ostateczna cena uzależniona jest również od częstotliwości wizyt u klienta. Główny podział to ten na usługi regularne oraz jednorazowe – zazwyczaj wybierane przy nagłych przypadkach, takich jak remonty, imprezy okolicznościowe, przeprowadzki – wiążą się z wyższą ceną. Usługi cykliczne pozwalają zachować czystość w każdym pomieszczeniu, niezależnie od okazji czy pory roku. Mogą być wykonywane raz w tygodniu, ale również dwa czy nawet codziennie.

Godziny pracy, czas wykonywania usług

Niektóre z firm sprzątających uzależniają ceny swoich usług od czasu pracy, a nie metrażu. Można wtedy zamówić osobę sprzątającą na konkretne godziny. Stawki wynoszą od 30 do nawet 50 zł za godzinę, lecz można ją obniżyć, wykupując pakiet 4 wizyt. Firmy sprzątające, tworząc cennik indywidualnie, zwracają też uwagę na godziny, w których miałyby pracować. Przedsiębiorcy często decydują się zlecić sprzątanie po zakończeniu pracy biura, co dla sprzątaczek oznacza wykonywanie usług sprzątających późnymi wieczorami.

Na cenę końcową mogą mieć też wpływ lokalizacja i koszty dojazdu do klienta, jednak nie każda firma sprzątająca bierze pod uwagę tak wiele czynników. Bardzo cenione jest indywidualne podejście do klienta i uzależnienie cennika od potrzeb, warto się więc spotkać z opiekunem i zdecydować po przedstawieniu konkretnej oferty.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły