Nowoczesne biura kontenerowe – styl na małej przestrzeni

utworzone przez | 24 10 2016 | 2 Komentarze

W dzisiejszych czasach niektórzy twierdzą, że biuro jest produktem, co najmniej ubiegłego wieku, ale tak nie jest. Pierwsze biura pojawiły się w XVIII wieku. Początkowo ich głównym zadaniem była funkcja reprezentatywna, musiały one zrobić wrażenie na konkurentów i partnerów. Ale pod koniec minionego stulecia, biura stały się już nieodłączną częścią niemal każdej działalności. Nowoczesne analogie tworzone są z różnorodnych materiałów. Ich główny cel – zapewnienie maksymalnego komfortu pracy. Używają do tego celu również i biura kontenerowe.

Pojemniki biurowe – tak je można nazywać potocznie, szczególnie te, które wyróżniają się europejską jakością, mają duży popyt na rynku. Podobne struktury istnieją wolnostojąco oraz jako część budynków szybko wznoszących się. Ich popularność wynika z faktu, że są one ze względu na stabilność konstrukcji ramowej bardzo niezawodne i wygodne w użyciu.

Wielką zaletą tych konstrukcji jest to, że producenci dostarczają je w postaci gotowych konstrukcji metalowych, niepotrzebujących dodatkowych prac montażowych. To jest naprawdę bardzo wygodne, ponieważ typowe biuro – kontejner musi być banalne w dostawie do miejsca przeznaczenia i ustawienia na równej powierzchni.

Sprawdź meble biurowe dostępne w duncan.com.pl – będą pasować i do standardowych biur i do kontenerowych.

Istnieje na rynku i druga wersja takich kontenerów. W tym przypadku, sytuacja jest nieco inna. Tutaj klientowi oferowane są specjalne pakiety. W istocie stanowią one mobilny i bezproblemowy montaż na miejscu, komplet który przesyła producent zawiera wszystko czego potrzebujesz, od okien i drzwi, okiennic i urządzeń elektrycznych, a kończąc na urządzeniach oświetleniowych i ogrzewaniem elektrycznym.

Zarówno pierwszy jak i drugi wariant mają swoje zalety. Ale w każdym przypadku uzyskane na podstawie bloków biurowych kontenery będą idealnym rozwiązaniem w użytkowaniu. Dziś, podobne konstrukcje są z powodzeniem stosowane na budowach zarówno jak dla personelu służbowego jak i dla administracji, oraz centrali.

Należy pamiętać, że właśnie takie biura-kontenery stają się bazą dla stacjonarnych firm. A dostawa i złożenie jest bezproblemowe. W dodatku, żeby postawić taki kontener, nie trzeba dużo pozwoleń, co skraca papierkową robotę.

Minimalizm zawsze się wyróżniał i tworzył własny styl, takie kontejnery pokazują, jak na małej przestrzeni można rozrzutnie wykorzystać wyobraźnie i ładnie wystroić wnętrze. Proste formy kontenerów sprzyjają designerom, takie biuro jest jak obraz, można tam wpisać niemalże wszystko. Nie trzeba kombinować z kątami, lub bryłami nieprawidłowymi, a co gorsza z okrągłościami. Określić taką zabudowę można jako styl garniturowy, z jednej strony klasyk, ale odcieni ma wiele i zawsze wygląda dobrze, najważniejsze dopasować rozmiar. Mała przestrzeń zwiększa także funkcjonalność pracownika, wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Biuro-kontener to styl do kwadratu, a jeśli zechcą go przewrócić, (z czym nie będzie problemu) to każda ściana jest potencjalną podłogą lub sufitem i na odwrót, więc szybkie sprzątanie w środku i biuro jak nietknięte.

2 komentarze

  1. SoloKolos

    Myślę, że również takie biuro kontenerowe może stanowić wizytówkę firmy, zwłaszcza z branż związanych z designem. To mała przestrzeń, jednak należy pamiętać o tym, że trzeba ją dobrze wyposażyć w najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria biurowe oraz utrzymać w odpowiednim porządku.

    Odpowiedz
  2. Bindowanie

    Dobre wyposażenie biura to podstawa. Odpowiednie sprzęty i akcesoria potrafią bardzo dobrze usprawnić pracę. W przypadku chęci zaoszczędzenia miejsca w biurze, warto zaopatrzyć się w bindownicę.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły