Najważniejsze akcesoria fryzjerskie, których nie może zabraknąć w Twoim salonie

utworzone przez | 09 10 2019 | 0 komentarzy

Decydując się na prowadzenie salonu fryzjerskiego należy zastanowić się, co powinno się w nim znaleźć. Oczywiście nie może zabraknąć profesjonalnych fryzjerów, czy odpowiedniej aranżacji wnętrza, zaopatrując się w specjalistyczne meble do salonu. Jednak nie zapominajmy, że diabeł tkwi w szczegółach i aby profesjonaliści mogli wykonywać należycie swoją pracę, trzeba im dać do tego narzędzia. Mowa tu o wszelkich akcesoriach i sprzęcie fryzjerskim, bez którego nie obędzie się żaden salon.

Nożyczki, maszynki, brzytwy

Podstawowe akcesoria fryzjerskie to narzędzia do strzyżenia, czyli przede wszystkim nożyczki, maszynki, czy brzytwy. To one decydują o efektywności danego pracownika i o końcowym rezultacie w postaci konkretnej fryzury. Bardzo ważne jest, żeby były dobrze dopasowane do dłoni profesjonalisty, przykładowo zbyt długie, lub zbyt krótkie nożyczki sprawią, że cięcie fryzjerskie będzie mniej precyzyjne, a dodatkowo będą utrudniały i męczyły pracownika, który nimi operuje. Oprócz dopasowania narzędzi do wielkości dłoni danego fryzjera niezmiernie ważna jest konserwacja sprzętu, która wydłuży jego żywotność. Warto zainwestować w sprzęt fryzjerski jak najwyższej jakości, który możecie znaleźć na przykład w tym sklepie internetowym: https://modnakaja.pl/pl/sprzet-fryzjerski.

Szczotki, grzebienie, wałki

Kolejną grupą narzędzi niezbędnych w każdym salonie fryzjerskim są akcesoria do modelowania włosów, czyli wszelkie szczotki, grzebienie, czy wałki. W przypadku szczotek najważniejsze jest, aby były wykonane z odpowiednich materiałów, które nie elektryzują włosów, dodatkowo powinny być wzbogacone o powłokę ceramiczną, która będzie zapobiegać wyrywaniu i łamaniu się włosów. Szczotki do modelowania są przeważnie okrągłe, a ich średnica jest dobierana do długości włosów klienta. Grzebienie w modelowaniu włosów są potrzebne głównie w wyznaczaniu przedziałka, jednak pełnią bardzo ważną funkcję podczas strzyżenia. Jeśli chodzi zaś o wałki, to warto kupować te, które są wykonane z dobrej jakości plastiku. Również średnica odgrywa tu ważną rolę, im mniejsza średnica wałka, tym loki będą węższe i bardziej spiralne. Dodatkowo warto się zaopatrzyć w klipsy fryzjerskie, które ułatwiają pracę, szczególnie gdy mamy do czynienia z gęstymi włosami.

Miski i pędzle do farbowania

Każdy salon fryzjerski powinien być zaopatrzony w narzędzia niezbędne podczas farbowania włosów –  miski i pędzle. Bardzo ważne jest, aby wybierać te akcesoria, które są wykonane z wysokiej jakości plastiku, aby resztki farby nie pozostawały na ich powierzchni, ponieważ może to spowodować połączenie się różnych farb, przy kolejnym użyciu. A najlepiej, o ile to możliwe, wybierać szklane miski, jednak ich minusem jest zabieranie sporej ilości miejsca i krótsza żywotność.

Suszarki, prostownice, lokówki

Dodatkowym sprzętem, który musi się znaleźć w Twoim salonie, jest sprzęt elektryczny, czyli suszarki, prostownice, czy lokówki. W tym przypadku też warto postawić na wysoką jakość, ponieważ ważne jest, aby taki sprzęt służył długo pracownikom, jak i klientom. Najlepiej stawiać na sprawdzone marki, które specjalizują się w sprzęcie fryzjerskim.

Wszystkie wymienione tym artykule akcesoria fryzjerskie, są istotne podczas pracy fryzjera, dlatego, gdy będziecie kompletować sprzęt do waszego salonu, zwróćcie uwagę, czy czegoś nie przeoczyliście. Najbardziej intuicyjna grupa narzędzi, o której ciężko zapomnieć, jest ta z akcesoriami do strzyżenia, jednak równie ważne są te, które służą do modelowania, czy farbowania włosów. Dodatkowo nie możemy obejść się bez elektrycznego sprzętu, takiego jak suszarki, czy prostownice.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły