Najszybsze przelewy zagraniczne – porównanie

utworzone przez | 10 01 2018 | 0 komentarzy

Szybkość realizacji transakcji jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na to, czy dana metoda przelewu jest korzystna dla klienta. Przedstawiamy porównanie wszystkich dostępnych opcji dostępnych w internecie pod kątem czasu realizacji płatności.

Przelew zagraniczny – jakie są opcje?

Chcąc zrealizować przelew zagraniczny z Polski do Anglii do wyboru mamy dwie opcje. Pierwszą z nich jest bank, w którego ofercie znaleźć możemy dwa rodzaje transakcji. Jednym z dwóch typów przelewów jest SEPA. Charakteryzuje się on niską prowizją oraz całkiem szybkim czasem realizacji. Płatność wykonywana jest w trybie D+1, co oznacza, że gotówka trafi na konto odbiorcy w ciągu jednego dnia roboczego. Koszt SEPA wynosi około 10 zł. Drugą opcją jest przelew SWIFT. Klientom banków został on udostępniony w 1973 roku. Ta metoda płatności umożliwia nam wybranie trybu przelewu D+0, D+1 oraz D+2. Cyfra po „D+” oznacza ilość dni roboczych potrzebnych do realizacji transakcji. Wbrew pozorom SWIFT nie jest tak bardzo korzystną opcją. Powodem tego są bardzo wysokie opłaty za realizację transakcji, które wynoszą od 20 zł do 300 zł.

Drugą opcją na przelew z Polski do UK są firmy pośredniczące. To główny konkurent banku, który cechuje się o wiele korzystniejszą ofertą. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że nad takimi serwisami czuwają rządowe instytucje finansowe, dzięki czemu pieniądze klienta są całkowicie bezpieczne. Kolejną zaletą firm pośredniczących są niskie opłaty za realizację przelewu. W większości przypadków są to koszty o wiele niższe od bankowego SEPA. Najważniejszą jednak kwestią jest czas realizacji transakcji. Mając rodzinę w Anglii lub współpracując z angielskim kontrahentem zależy nam, by gotówka trafiła na konto odbiorcy jak najszybciej. Firmy pośredniczące standardowo realizują płatności w trybie D+1. Zdarzają się jednak serwisy oferujące ekspresowe przelewy za dodatkową opłatą. Przelew SuperFast w Easysend realizowany jest jeszcze tego samego dnia roboczego i kosztuje zaledwie 5 GBP.

Dlaczego firma pośrednicząca jest lepsza od banku?

Powodów, dla których warto wybrać firmę pośredniczącą jest wiele, jednakże skupimy się na omawianym przez nas temacie, czyli czasie realizacji. W przypadku, gdy chcemy, by pieniądze trafiły na konto odbiorcy mamy dwie opcje do wyboru – przelew SWIFT w banku w trybie D+0 lub przelew SuperFast w Easysend.pl. Za realizację SWIFT zapłacimy od 20 zł do 300 zł w zależności od wysokości wysyłanej gotówki oraz oferty banku. Za przelew SuperFast zapłacimy jedyne 5 GBP. Różnica jest więc ogromna.

Najszybsze przelewy zagraniczne – porównanie ofert

Easysend

Rodzaje przelewów: Fast, SuperFast;

Czas realizacji: Fast – 24 godziny, SuperFast – nawet do 10 minut;

Opłata za przelew: Fast z Polski do UK – darmowy, z UK do Polski – 2 GBP; SuperFast – 5 GBP;

TransferGo

Rodzaje przelewów: Teraz, Dzisiaj, Standard;

Czas realizacji: Teraz – do 30 minut, Dzisiaj – tego samego dnia do 18:30, Standard – następny dzień roboczy;

Opłata za przelew: Teraz – 14,99 zł, Dzisiaj – 9,99 zł, Standard – 3,99 zł;

Grosik

Rodzaje przelewów: Przekaz na konto standard, przekaz na konto express, transfer w 10 minut na konto, przekaz na poczcie przez eWallet;

Czas realizacji: Przekaz na konto standard – 2 dni robocze, przekaz na konto express – 1 dzień roboczy, transfer w 10 minut na konto – 10 minut, przekaz na poczcie przez eWallet – 1.5 godziny;

Opłata za przelew: Przekaz na konto standard – 2,99 EUR lub GBP, przekaz na konto express – 4,99 EUR lub GBP, transfer w 10 minut na konto 7,90 EUR lub GBP, przekaz na poczcie przez eWallet – 5 EUR lub GBP;

Podsumowanie

Pod kątem szybkości realizacji transakcji najlepiej wypada firma pośrednicząca Easysend.pl. Oferuje ona dwa rodzaje przelewów – Fast oraz SuperFast. Pierwszy z nich kosztuje 2 GBP w przypadku gdy wysyłamy pieniądze z UK do Polski. W przeciwnym razie za przelew jest całkowicie darmowy. Drugi rodzaj płatności przeznaczony jest dla osób, które gotówkę chcą mieć w ciągu 10 minut. Prowizja za SuperFast wynosi 5 GBP. Firma Grosik oferuje podobną usługę, tylko, że za przelew zapłacimy niecałe 8 GBP lub EUR.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły