Myjnia fryzjerska – kluczem do zadowolonego klienta?

utworzone przez | 14 07 2020 | 0 komentarzy

Po co kobieta idzie do fryzjera? Wizyta w salonie fryzjerskim dla wielu osób jest czymś więcej niż tylko szybkim załatwieniem potrzeby obcięcia włosów. Jest to czas na oderwanie od codzienności – znajduje się chwila na spokojną pogawędkę, napicie się kawy i relaks. Dlatego tak ważne jest nie tylko nastawienie fryzjerki, ale także wystrój wnętrza oraz wyposażenie. Myjnia fryzjerska jest podstawowym elementem, którego nie może zabraknąć w salonie fryzjerskim!

Myjnia fryzjerska

„Myjemy włosy?” Od tego pytania zaczyna się większość wizyt u fryzjera. Oczywiście pod warunkiem, że w salonie znajduje się myjnia, która jest komfortowa dla klienta i odpowiednia dla samego personelu. Na stronie https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_myjnie-fryzjerskie dostępna jest szeroka oferta funkcjonalnych myjni fryzjerskich, wśród których każdy znajdzie model dopasowany do własnych preferencji. 

Rodzaje myjni fryzjerskich

Podstawowe pytanie, jaki wariant wybrać? Warto pamiętać, że mycie włosów ma być dla klienta formą relaksu, a nie męczarnią związaną z siedzeniem w niewygodnej pozycji z bolącym karkiem. Dlatego warto dopasować myjnię do oczekiwań – na rynku dostępne są dwa modele:

  • Krzesło fryzjerskie zintegrowane z myjnią – jest to rozwiązanie do salonów o większej powierzchni ze względu na wbudowany fotel i brak możliwości przenoszenia. Zajmują więcej miejsca, wyglądają zdecydowanie bardziej profesjonalnie i zapewniają większą wygodę użytkowania. Na ich zakup należy przeznaczyć kilka tysięcy złotych.
  • Myjnia wolnostojąca – jest to wersja przenośna, która zajmuje mniej miejsca, przez co sprawdzi się w salonach z ograniczoną przestrzenią. Wystarczy podstawić do niej fotel, odpowiednio wyregulować  i można działać. Jednak nie wygląda tak estetycznie i nie gwarantuje klientowi szczególnej wygody. Sprawdzi się jako rozwiązanie dla salonów oferujących strzyżenie dzieci ze względu na szybką możliwość dostosowania wysokości. Jest to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Decyzja, który wariant wybrać zależy od wielkości salonu i wysokości kwoty, jaką można przeznaczyć na zakup myjki fryzjerskiej.

Jakość i wygląd

Szukasz myjni fryzjerskiej i jesteś przerażony liczbą ofert? Zastanów się nad jej jakością, estetyką i designem – na takim wyposażeniu nie warto oszczędzać. Dobre wykonanie i solidne materiały podstawowe aspekty podczas dokonywania zakupu takiego sprzętu. Warto poczytać specyfikacje i opinie. Niezwykle istotne są też atrakcyjny wygląd i wkomponowanie do aranżacji wnętrza całego salonu. Jednak koniecznie w tej kolejności – najpierw funkcjonalność i jakość sprzętu, później wygląd!

Co jest istotne przy zakupie?

Kiedy już wiemy na jaki rodzaj stawiamy warto rozważyć kilka ważnych parametrów technicznych:

  • Misa: kluczowa kwestia myjni fryzjerskiej – barwa, kształt oraz głębokość, materiał wykonania – wszystko składa się na wygodę klienta, komfort pracy i aspekt wizualny.
  • Obudowa: materiał wykonania – plastik, tapicerka lub stal nierdzewna – decyduje o cenie i użyteczności.
  • Bateria: ważne jest przede wszystkim solidne wykonanie i możliwość wymiany baterii.
  • Wykonanie umywalki: możliwość wyboru materiału – umywalka ceramiczna, kamienna a może ze stali nierdzewnej?
  • Fotel: wygoda i design zdecydują o odczuciach klienta – wygoda siedziska, podłokietniki, podnóżek, możliwość masażu wibracyjnego, ale też dopasowanie fotela do całego wnętrza salonu mogą umilić wizytę.
  • Udogodnienia: półki na kosmetyki czy narzędzia zapewnią komfort pracy fryzjera, a fotel z opcją masażu i wygodnego ułożenia się gwarantuje wygodę klienta.

Jakość wykonania, funkcjonalność i wygląd myjni fryzjerskiej mogą przełożyć się na komfort użytkowania i zachęcać do ponownych wizyt w salonie. Przyjazna dla klienta myjnia może być kluczem do rozpoczęcia udanej wizyty u fryzjera. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, dołożyć do tego zaangażowanie personelu i satysfakcja gwarantowana!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły