Laptopy poleasingowe Lenovo – na jakie parametry zwrócić uwagę

utworzone przez | 13 12 2018 | 0 komentarzy

Laptopy poleasingowe Lenovo to najczęściej sprzęt o biznesowym rodowodzie. Jako urządzenia preferowane przez korporacje, wyróżniają się wysoką jakością, niezawodnością i solidnym wykonaniem. Sprawdź, jakie parametry są kluczowe, gdy decydujesz się na kupno poleasingowego laptopa Lenovo.

Wydajność procesora

Optymalnym wyborem będzie sprzęt z procesorem Intel Core i5, który dobrze sprawdzi się w codziennych zadaniach. Lepiej unikać starszych rodzin układów np. Intel Core 2 Duo. Jeśli zależy Ci na najwyższej wydajności, weź pod uwagę procesory z linii Intel Core i7. W ich przypadku trzeba się jednak liczyć z krótszym czasem pracy baterii. Dobór procesora uzależnij od przeznaczenia sprzętu. Pamiętaj, że wykonywanie skomplikowanych operacji, np. związanych z obsługą zaawansowanych programów graficznych, wymaga większej mocy obliczeniowej.

Sprawne porty

Kolejną ważną kwestią jest obecność właściwie działających portów. Nawet w kilkuletnich urządzeniach powinny znaleźć się wejścia USB 3.0. Warto zadbać o to, by kupowany laptop poleasingowy Lenovo posiadał choć jedno z nich. Ponadto dla komfortowego podłączenia monitora albo telewizora konieczne będzie odpowiednie wyjście obrazu, najlepiej w standardzie HDMI. Osoby planujące podłączać rzutnik powinny zwrócić uwagę na port VGA. Większość modeli posiada taki standard, ale lepiej upewnić się, że sprzęt zapewnia również taką funkcjonalność. Przydatny może być też czytnik kart pamięci, najlepiej w formacie pełnowymiarowego SD.

Data produkcji

Nie wybieraj laptopa starszego niż pięć lat.  Należy wiedzieć, że bezołowiowe komponenty wewnątrz laptopów to wymóg unijnej dyrektywy, który dla niektórych sprzętów oznacza niższą trwałość. Datę produkcji ustalisz sprawdzając numer seryjny urządzenia.

Matryca – rozdzielczość i kąty widzenia

Bierz pod uwagę laptopy poleasingowe z matrycą o wysokiej rozdzielczości, powyżej HD+. Ten parametr będzie miał istotny wpływ na komfort użytkowania sprzętu, szczególnie w przypadku rozrywki – oglądania filmów czy grania w gry o mniejszych wymaganiach. Odpowiednie kąty widzenia też są bardzo ważne. Jak je sprawdzić? Wystarczy chwycić komputer i wykonać kilka ruchów ekranem. Jeśli przy odchylaniu matrycy o 15-20 stopni obraz pozostaje wyraźny i bez czarnych plam, oznacza to, że wybrany model będzie optymalny.

Stan wizualny obudowy i ekranu

Przed zakupem konkretnego modelu przyjrzyj się jego obudowie albo zapoznaj się z przypisaną mu klasą określającą stan zużycia sprzętu. Nie należy przejmować się rysami i otarciami. Zwróć za to uwagę na to, czy żadna część nie jest pęknięta. Jeszcze przed włączeniem należy sprawdzić ekran. Upewnij się, że nie jest zbyt porysowany i obtarty.

 

Poleasingowe laptopy Lenovo słyną z wysokiej ergonomii użytkowania, wydajności i jakości wykonania każdego z ich elementów. Na uwagę zasługują także ich wygodne klawiatury, które docenią przede wszystkim osoby pracujące zdalnie. Wybór poleasingowego laptopa renomowanej firmy będzie doskonałym wyborem pozwalającym sporo zaoszczędzić bez rezygnowania z wysokich standardów funkcjonalności.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły