Kredyt inwestycyjny dla firm – co warto wiedzieć?

utworzone przez | 31 10 2017 | 0 komentarzy

Każdy, kto prowadzi własne przedsiębiorstwo marzy o tym, by stale się ono rozwijało. Niestety może zdarzyć się taka sytuacja, że zgromadzony kapitał własny nie wystarczy na sfinansowanie nowych inwestycji. Przedsiębiorcy mogą starać się w banku o kredyt inwestycyjny dla firm.

Kto może wnioskować o kredyt?

Ten produkt finansowy stworzony został tylko i wyłącznie z myślą o przedsiębiorcach, którzy potrzebują zastrzyku gotówki na rozwój swojej działalności. Cały proces musi być dokładnie zaplanowany, dzięki czemu eksperci finansowi z banku będą mogli ocenić, czy dana inwestycja nam się zwróci i czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zadłużenie. Do wniosku kredytowego warto załączyć szczegółowy biznesplan.

Warto wspomnieć o tym, że nie każda firma może starać się o kredyt inwestycyjny. Banki w większości przypadków wymagają odpowiedniego stażu firmy. Najczęściej minimalnym wymaganym stażem jest rok lub dwa lata.

Na co można przeznaczyć pozyskane środki?

Inwestycja ma sfinansować przedsięwzięcia mające na celu powiększenie wartości majątki trwałego, czyli na przykład – zakup samochodu, maszyn, licencji, petentów oraz budowę nieruchomości. Kredyt inwestycyjny jest więc kredytem celowym, co oznacza, że środki pozyskane z pożyczki muszą być przeznaczone na dokładny cel, który opisany jest w umowie kredytowej.

Kredyt inwestycyjny dla firm – na co zwrócić uwagę?

W przypadku kredytu inwestycyjnego każdy wniosek analizowany jest indywidualnie. Bank dokładnie analizuje wszystkie dokumenty dostarczone przez kredytobiorcę oraz sprawdza działania jego firmy. Niezależnie od indywidualnych warunków warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów zanim wybierzemy swojego kredytodawcę.

RRSO

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pokazuje kredytobiorcy, jakie są całkowite koszty kredytu. W skład RRSO wchodzą odsetki, marża banku oraz wszystkie inne opłaty towarzyszące kredytowi. To element, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, gdyż reprezentuje on rzeczywisty koszt kredytu inwestycyjnego.

Okres kredytowania

Ważne jest to przez jaki okres będziemy spłacać swój kredyt. Nierzadko zaciągamy się na bardzo duże kwoty, więc warto mieć możliwość rozłożenia tego na długi okres czasu.

Dostępne waluty

Bank najczęściej udzielają kredytu w polskiej walucie PLN, ale osoby, które chcą zaciągnąć kredyt w innej walucie, np. USD lub EUR mogą podpisać stosowny aneks do umowy kredytowej.

Zabezpieczenia

Bank może wymagać od nas wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Kredyt inwestycyjny jest bardzo poważnym zobowiązaniem zarówno dla nas jak i dla banku, dlatego powinniśmy przygotować się na to, że będzie od nas wymagane kupno ubezpieczenia (np. od śmierci).

Podsumowanie

Kredyt inwestycyjny do świetnie rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoją firmę oraz mają na to dobry pomysł. Atrakcyjna oferta kredytowa powinna charakteryzować się tym, że jest idealnie dostosowana do potrzeb klienta oraz rzeczywiste koszty kredytu nie są zbyt wysokie. Jeżeli interesuje Cię kredyt inwestycyjny to zapoznaj się ze szczegółową ofertą banków na tej stronie: https://www.totalmoney.pl/kredyty_dla_firm

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły