Kredyt firmowy – na jakie potrzeby można go uzyskać?

utworzone przez | 30 01 2017 | 0 komentarzy

Kredyt firmowy dostać jest ciężko, dlatego też w większości przypadków małe i średnie firmy finansują swoją działalność ze środków własnych. Aby uzyskać kredyt firmowy trzeba pokonać wiele trudności oraz dopełnić sporej liczby formalności. Kredyt najlepiej ująć w swoim biznes planie dużo wcześniej tak, aby się do niego odpowiednio przygotować, gdyż uzyskanie go jest trudniejsze niż w przypadku osób prywatnych. W jaki sposób to zrobić i na jakie potrzeby można go uzyskać?

Jak skutecznie uzyskać kredyt firmowy?

Duże znaczenie w przypadku kredytu firmowego będzie miała Twoja historia kredytowa, to jak wyglądała u Ciebie dotychczasowa współpraca z bankiem, a także obroty i transakcje na koncie oraz produkty bankowe, z których do momentu wniosku o kredyt korzystałeś jako przedsiębiorca. Dlatego też, jeśli często otrzymujesz od klientów pieniądze w gotówce, warto jest wpłacać je na konto i rejestrować wszystkie transakcje. Dzięki temu bank będzie wiedział, że Twoja firma dobrze prosperuje i już nawet na podstawie historii Twojego rachunku, będzie mógł Ci przyznać niedużą pożyczkę.

Korzystaj z tych niewielkich pożyczek jak najczęściej i regularnie je spłacaj, jeśli planujesz kiedyś większe inwestycje. W ten sposób Twoja historia kredytowa będzie w świetnej kondycji.

Pamiętaj jednak, że największy wpływ na ilość formalności, jakie Cię czekają, a też w ogóle na możliwość uzyskania pożyczki będzie miała kwota jaką chcesz pożyczyć oraz cel na jaki chcesz ją wydać. Niewielką kwotę, stanowiącą jedynie 10-20 % obrotu Twojej firmy, będziesz mógł uzyskać nawet na podstawie wyciągu z konta oraz stażu działalności przedsiębiorstwa. Większe kwoty, które są niezbędne na inwestycje i rozwój firmy mogą stanowić większy problem oraz liczniejsze formalności.

Na jakie potrzeby można uzyskać kredyt firmowy?

Oczywistym jest, że przedsiębiorcy najczęściej korzystają z kredytów, potrzebując pieniędzy na inwestycje.

Formy kredytów, jakich może udzielić bank to przede wszystkim:

  • kredyt obrotowy,
  • kredyt odnawialny,
  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt inwestycyjny.

Kredyty takie jak obrotowe oraz odnawialne najczęściej przeznacza się na działalność firmy oraz zwiększenie środków firmowych, aby finansować majątek obrotowy. Kredyt firmowy można wydać na wiele, różnych celów. Kredyty gotówkowe (np. kredyt firmowy)przeznaczane są najczęściej na pojawiające się potrzeby przedsiębiorców, czyli:

  • zobowiązania wobec pracowników,
  • płatności za dostawy produktów czy usług,
  • regulację opłat za media,
  • kupno wyposażenia;
  • kupno materiałów eksploatacyjnych.

Kredyty, które trwają dłużej to przede wszystkim kredyty inwestycyjne i mają one na celu zwiększanie majątku stałego firmy. Przedsiębiorca dzięki nim może sfinansować zakup: gruntu, budynku, maszyn, urządzeń czy pojazdów.

Kredytem firmowym możesz również sfinansować budowę lub remont obiektów, wiążących się bezpośrednio z Twoją działalnością.

Uzyskanie kredytu firmowego bywa bardzo skomplikowane, wszystko zależy od rozmiarów inwestycji na jaką chcesz uzyskać dodatkowe środki. Banki bardzo często wymagają również zabezpieczenia, które nierzadko przekracza kwotę wziętego kredytu. Zabezpieczenie kredytu może stanowić hipoteka, cesja na lokacie, majątek trwały firmy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły