Karta kredytowa – jak z niej korzystać?

utworzone przez | 18 05 2017 | 0 komentarzy

Karty kredytowe to jeden z rodzajów kart płatniczych, które możemy znaleźć na rynku bankowym. Pomimo że pozornie przypominają zwykłą kartę debetową, to bardzo się od niej różnią. Czym dokładnie?

Karty kredytowe uważane są czasem za największe zło finansowe tego świata, a wszystko przez to, że część ludzi z nich korzystających najzwyczajniej nie potrafi tego robić. Karta kredytowa może być bardzo pożytecznym narzędziem finansowym, wystarczy poznać zasady, które nią rządzą.

Karta kredytowa to nic innego jak limit kredytowy przyznany nam przez bank, w zależności od możliwości naszej zdolności kredytowej. Płacąc więc kartą kredytową, płacimy tak naprawdę pieniędzmi banku.

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej

Należy wiedzieć, że kredyt przyznawany nam przez bank ma dosyć wysokie oprocentowanie, nie brzmi to zachęcająco, ale zaraz przecież istnieje coś takiego jak okres bezodsetkowy i to dzięki niemu właśnie, korzystanie z kart kredytowych jest korzystne. Okres bezodsetkowy składa się z 30-dniowego okresu rozliczeniowego oraz ok. 24-dniowego tzw. grace period. Zatem, jeśli kupimy coś 1 dnia okresu rozliczeniowego, będziemy musieli za to realnie zapłacić dopiero po ponad 50 dniach, oczywiście jeśli nie chcemy zapłacić odsetek za udzielony kredyt.

Nie wypłacaj pieniędzy z bankomatu

Korzystając z karty kredytowej, nie możemy zapominać o tym, żeby nie wypłacać nią pieniędzy z bankomatów. Po pierwsze za taką czynność słono zapłacimy, ponieważ za każdą wypłatę naliczany jest procent od transakcji, np. 5 %, ale nie mniej niż 5 zł. Po drugie wypłata pieniędzy kartą kredytową z bankomatu, natychmiast przerywa nasz okres bezodsetkowy, a odsetki zaczynają być naliczane.

Jak widać korzystanie z karty kredytowej jest opłacalne, dzięki niej możemy posiadać praktycznie darmowy, nieoprocentowany kredyt krótkoterminowy, aby jednak nie zbankrutować, należy w czasie spłacać swoje zadłużenie. 

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły