Kantory online – dlaczego warto wymieniać pieniądze w sieci?

utworzone przez | 22 07 2017 | 4 Komentarze

Jeszcze do niedawna kupno i sprzedaż obcej waluty wymagały wizyty w tradycyjnym banku. Wiązały się też z koniecznością zabierania całej kwoty ze sobą i przetransportowaniem jej do odpowiedniej placówki. Wymiana pieniędzy przez Internet jest dużym udogodnieniem. Oto najważniejsze zalety kantorów online.

Szybkość i wygoda

Nie trzeba wychodzić z domu, wypełniać dokumentów, prosić o faktury i potwierdzenia. Ominiemy kolejki przed okienkiem, a zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na pracę albo relaks. Wszystkich operacji dokonamy używając telefonu czy komputera. Wymianę walut często zleca się automatycznie.

Bezpieczeństwo

Nie transportujemy dużych sum, więc nie narażamy się na ryzyko kradzieży. Nie otrzymamy też fałszywych ani zniszczonych banknotów. Należy korzystać z zaufanych witryn i połączeń (w tym wystrzegać się publicznych sieci wi-fi).

Łatwa obsługa

Platformę kantorów online wyróżnia intuicyjna, nieprzysparzająca problemów obsługa. Niektóre witryny zapewniają wsparcie konsultantów czy dealerów walutowych. Dzięki temu użytkowanie portali nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Niższe koszty operacji

Kantor online często umożliwia wymianę waluty po kursie niezawierającym spreadu (czyli różnicy między ceną sprzedaży a ceną kupna). W innym przypadku nie zapłacimy nawet średniego spreadu e-kantorów 0,7%. Dodatkowo klienci kantorów online niejednokrotnie nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat. Tradycyjne kantory i banki mają bardzo wysokie spready walutowe, czyli marże, co nie sprzyja objętości naszego portfela. Co więcej, wymienimy online praktycznie wszystkie waluty. Możemy ustalić też kwotę transakcji i zlecić realizację operacji finansowej na okres, w którym kurs stanie się najkorzystniejszy (osiągnie ustalony przez nas próg). Nie musimy bezustannie monitorować wahań na rynku walutowym.

Dostępność

Internetowe kantory działają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i przez cały rok, również w święta. Pieniądze wymienimy w każdych okolicznościach, bez ograniczeń czasowych. Operacji kupna lub sprzedaży dokonamy z każdego miejsca na Ziemi, a nie w konkretnie wyznaczonej placówce.

Kantory online to doskonałe rozwiązanie dla  wszystkich, którzy często wymieniają waluty, szczególnie dla przedsiębiorców i osób zarabiających poza granicami naszego kraju. Niezależnie od godzin pracy, dnia tygodnia czy też miejsca, w jakim aktualnie się znajdujemy – internetowe transakcje walutowe dostosują się do naszego stylu życia i preferencji.

4 komentarze

 1. Marzena Dankowska

  O wiele wygodniejsze rozwiązanie, niż jeżdżenie po mieście i sprawdzanie konkretnych kantorów i kursów.

  Odpowiedz
 2. Marzena Dankowska

  Kantony online to może i szybsza opcja, bo nie trzeba nawet wychodzić z biura, ale ze względu na swój wiek i tak jestem przyzwyczajona to tradycyjnych sposobów na walutowe zakupy. 🙂

  Odpowiedz
 3. Centrum Pożyczek 360

  Świetnie, że w końcu istnieje taka możliwość. Niezwykłe ułatwienie i przede wszystkim oszczędność czasu.

  Odpowiedz
 4. Ludek

  Dla mnie „odkrycie” ekantoru Amronet to nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim oszczędności. Wymianę niby robię tylko raz w miesiącu, ale są to duże kwoty i w porównaniu z kantorami tradycyjnymi widzę duże oszczędności. Każdemu polecam, bo założenie konta i jego obsługa nie jest trudna, a na pewno opłacalna.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły