Kalkulator leasingowy – prosty sposób na obliczenie kosztów

utworzone przez | 31 07 2018 | 4 Komentarze

Przedsiębiorca, który decyduje się na zakup pojazdu lub specjalistycznego sprzętu do swojej firmy, do wyboru ma dwie formy finansowania: kredyt i leasing. Porównując koszty obu form, bardzo często udajemy się bezpośrednio do banku lub firmy leasingowej i tam otrzymujemy wszystkie informacje. Dowiedz się, jak w prosty sposób zrobić to też samemu za pomocą internetowego kalkulatora leasingowego.

leasing

Dlaczego leasing?

Wybór leasingu jako sposobu finansowania zakupu samochodu niesie za sobą wiele korzyści, szczególnie dla przedsiębiorców. Przede wszystkim dużo łatwiej go uzyskać, nawet firmie od niedawna działającej na rynku. Jest mniej formalności, niż w przypadku kredytu, a dodatkowo większością zajmuje się firma leasingowa, co jeszcze przyspiesza cały proces. Nie obniża on też zdolności kredytowej, więc w razie potrzeby, przedsiębiorca może wspomagać się kredytem i nie powinien mieć problemu z jego uzyskaniem. Ta forma finansowania to również sposób na oszczędności podatkowe, ponieważ, w zależności od rodzaju leasingu, niektóre wydatki z nim związane stanowią koszty uzyskania przychodu. Daje to możliwość obniżenia podatku i zaoszczędzenia pewnej kwoty. Jednak za jego główną zaletę uznaje się rozłożenie płatności w czasie – przedsiębiorca nie musi na raz wykładać dużej sumy, więc pozostałe środki przeznaczyć może na inne inwestycje.

Kalkulator leasingowy – jak działa?

Dzięki kalkulatorom leasingowym bez wychodzenia z domu można sprawdzić, czy dysponuje się odpowiednim budżetem na skorzystanie z leasingu. Aby obliczyć koszt leasingu, kalkulator leasingowy potrzebuje danych takich jak: wartość netto przedmiotu, procentowa wartość wpłaty własnej (odsetek wartości, który wpłacany jest na początku), okres trwania umowy oraz czasami procentową wartość wykupu pojazdu po zakończeniu umowy. Po wpisaniu, kalkulator wylicza: całkowity koszt leasingu (cenę samochodu razem z sumą opłat leasingowych), miesięczną ratę, czasem również tarczę podatkową i rzeczywisty koszt pojazdu (po odjęciu kwoty zaoszczędzonego podatku). W prosty i przede wszystkim – szybki – sposób dowiedzieć się można ile kosztować będzie leasing danego samochodu i nawet porównać, który z pojazdów będzie tańszy.

Kontakt z doradcami

Wprawdzie kalkulator leasingowy oblicza wszystkie koszty potrzebne do porównania leasingu i kredytu, pozwala też wywnioskować czy dysponujemy wystarczającymi środkami na spłacanie rat, jednak wszystko to liczby orientacyjne i mogą delikatnie odbiegać od rzeczywistych. Jeśli więc zdecydujemy się na leasing po obliczeniu wartości w kalkulatorze, warto udać się do eksperta, który przygotuje dokładną propozycję. Często udaje się doradcom zaoferować jeszcze korzystniejsze warunki umowy leasingowej, pozwalające na większe oszczędności. W razie jakichkolwiek pytań, rozwieją oni wszelkie wątpliwości i pomogą dobrać typ leasingu do potrzeb.

Kalkulator leasingowy to dobre wyjście, jeśli przedsiębiorca chciałby poznać przybliżone koszty leasingu i porównać koszty różnych pojazdów. Po wszystkim jednak warto udać się do doradcy, który poinformuje o dokładnych wydatkach związanych z leasingiem.

4 komentarze

  1. Centrum Pożyczek 24h

    Leasing to naprawdę fajna opcja, warto więc dołożyć wszelkich starań by wybrać jak najkorzystniejszy 🙂

    Odpowiedz
  2. Łukasz Płocki

    Jak dobrze, że akurat teraz trafiłem na coś takiego, potrzebowałem takiego kalkulatora i myślę, że naprawdę wiele osób z niego skorzysta 🙂

    Odpowiedz
  3. Łukasz Płocki

    Muszę skorzystać z tego kalkulatora. Bardzo ciekawy wpis! Dzięki 🙂

    Odpowiedz
  4. projektant

    ciekawy artykuł

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły