Jak zrobić dobre zdjęcia telefonem?

utworzone przez | 25 08 2015 | 0 komentarzy

Ty również możesz zrobić sobie piękne selfie, tak jak to robi wiele gwiazd. Poznaj sztuczki, dzięki którym każde twoje zdjęcie z telefonu będzie piękne. Oto one:
1. Zadbaj o ostrość – jeżeli fotografujesz krajobrazy, zawsze trzymaj smartfon stabilnie obiema rękami. Jedną podtrzymuj telefon, natomiast drugą wybieraj odpowiednie opcje z menu. Nie używaj zbyt dużego zoomu, ponieważ zdjęcie będzie wtedy nieostre. Lepiej jest podejść bliżej do obiektu lub osoby, którą fotografujemy. Jeżeli robisz portret, ustaw ostrość na oczy modelki, bo to one będą potem przyciągać uwagę na zdjęciu. W telefonach z funkcją „touch focus” dotknij na ekranie miejsca, na które ma być ustawiona ostrość.
2. Poznaj funkcje smartfona – każdy telefon ma wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają nam robienie zdjęć. Najbardziej popularne to panoramy, dzięki którym możemy zrobić piękne zdjęcie krajobrazów, a także funkcje makro do fotografowania m. in. detali, kwiatów czy owadów. Dobrze również sprawdza się tryb HDR. Wtedy aparat wykona kilka zdjęć i połączy je w jedno, uśredniając wartości i wybierze na przykład to z najlepszym światłem.
3. Odpowiednio operuj światłem – staraj się robić zdjęcia w dziennym świetle bez korzystania z lampy. Słońce powinno być za plecami fotografa, ponieważ wtedy najlepiej doświetla obiekt. Kiedy fotografujemy w zbyt intensywnym świetle, na przykład w południe, mogą pojawić się mocne cienie na skórze. Jeśli jednak chcemy zrobić zdjęcie pod słońce, trzeba skorzystać z opcji „korekta ekspozycji” albo „rozjaśnianie”. Wystarczy użyć plusa i minusa, aby dobrać najlepsze ustawienie.
4. Zrób sobie selfie – pamiętaj, aby nie patrzeć w środek aparatu, ponieważ obiektyw w telefonie jest umieszczony w prawym lub lewym rogu. Przydadzą się także statywy lub wysięgniki do selfie. Kosztują niewiele, a znacznie zwiększają możliwości telefonu. Ramię selfiesticka może mieć od 80-100 cm. Autoportret można wykonać dzięki nim z dalszej perspektywy. A na zdjęciu oprócz twarzy widać również tło. Do robienia selfie możesz użyć też kija lub innych akcesoriów fotograficznych, np. obiektywów – znajdziesz je tutaj.
5. Stań w dobrej odległości – większość smart fonów posiada obiektywy w dość szerokim kącie. Dzięki temu dobrze się sprawdzają przy fotografowaniu krajobrazu. Gorzej, kiedy robisz zdjęcie z bliska. Aby twarz na przykład ukochanej osoby dobrze wyglądała, stań co najmniej metr dalej. Unikaj fotografowania jej z góry.
6. Edytuj zdjęcia – większość smartfonów posiada funkcję obróbki zdjęć. Ale jeśli chcesz, aby były jeszcze bardziej profesjonalne, pobierz wtedy aplikacje, które ci to ułatwią. Programy, takie jak Instagram, Hipstamatic czy Camera + pozwalają uzyskać fantastyczne efekty. Działają zarówno w systemie Ios (iPhone), jak i Android (pozostałe smartfony).

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły