Jak zapakować paczkę lub dokumenty do wysłania

utworzone przez | 20 12 2019 | 0 komentarzy

Większość przewoźników na swoich stronach internetowych umieszcza informację dotyczące sposobu oraz najlepszej metody przygotowania paczki do nadania. W sieci również znajdziemy setki materiałów z poradami dotyczącymi nadawania przesyłki. Sporo osób jednak nadal popełnia błędy, przez co towar nie zawsze dociera w należytym stanie. Z naszego poradnika dowiesz się jak uniknąć popularnych błędów i jakie artykuły biurowe będą Ci potrzebne do prawidłowego zapakowania paczki lub dokumentów.

Po pierwsze – solidne zabezpieczenie

Zanim nadasz swoją paczkę na poczcie lub przekażesz ją do rąk własnych kurierowi, upewnij się, że ma ona regularny kształt, a żaden z umieszczonych wewnątrz elementów nie wystaje. Wybierz odpowiednio duży karton lub kopertę tak, aby cała planowana zawartość mogła zmieścić się wewnątrz. Opakowanie powinno być dostosowane do wymiarów i masy wysyłanego towaru. Zadbaj o to, by karton lub koperta wykonana była z trwałych i odpornych materiałów. Dobrej jakości artykuły biurowe do pakowania znajdziesz na stronie https://offic.pl.

Zadbaj o zawartość

Upewnij się, że w środku znajduje się wszystko, co chcesz wysłać. Dobrym pomysłem będzie zrobienie listy. Do jej  sporządzenia możemy wykorzystać artykuły biurowe takie jak poręczny notes, dzięki któremu w czytelny sposób spiszemy i przygotujemy wszystko to, co chcemy nadać. Przed ostatecznym zamknięciem paczki w prosty sposób skontrolujemy zawartość i dzięki temu unikniemy ewentualnej pomyłki. Jeżeli towar nie przylega wystarczająco dobrze do ścianek, konieczne będzie wypełnienie, które unieruchomi zawartość i uchroni ją od ewentualnego uszkodzenia podczas transportu.  Doskonale sprawdzi się do tego styropian lub folia bąbelkowa. 

Zamykamy

Kiedy już dobierzemy odpowiednie opakowanie i unieruchomimy znajdujący się w pudełku przedmiot, możemy  przystąpić do zamknięcia. Pomogą nam w tym akcesoria do biura takie jak taśma klejąca i nożyczki. Idealna będzie do tego taśma z prowadnicą pozwalająca na szybkie i sprawne zapakowanie przesyłki. W przypadku zwykłej koperty przyda się tylko klej.

Zabezpieczenia te nie dopuszczą do wysunięcia się zawartości, co pozwoli na doręczenie przesyłki do odbiorcy, w nienaruszonym stanie. Zwróć uwagę na wszystkie krawędzie i skrzydełka kartonu szczególnie narażone na uszkodzenie. Zaklej swoją paczkę szczelnie i udaj się do najbliższego punktu kurierskiego lub urzędu pocztowego.

Identyfikacja

Dodatkowe oznakowania na przesyłce ułatwią jej identyfikację w przypadku zagięcia. Wszelkie pieczęci i naklejki nie mogą jednak zasłonić adresu lub utrudniać odczytanie numeru oraz danych dla przewoźnika. Artykuły biurowe w postaci pieczątek doskonale sprawdzą się do sporządzenia własnego oznaczenia.  

Na koniec

Dobrze przygotowana paczka nie tylko skutecznie zabezpieczy zawartość, ale również pomoże w sprawniejszym jej dostarczeniu. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły