Jak urządzić małą salę konferencyjną?

utworzone przez | 11 07 2016 | 0 komentarzy

Sala konferencyjna to dzisiaj jedno ze strategicznych pomieszczeń w siedzibie wielu firm. Nic dziwnego, że wielu szefów i prezesów zabiega o to, aby w ich biurach nie zabrakło chociaż najmniejszej sali konferencyjnej. To w tym pomieszczeniu dochodzi przecież do spotkań zarządu czy rozmów z partnerami biznesowymi lub klientami. Tam też odbywają się szkolenia dla pracowników.

Mała sala konferencyjna ? wystrój

Sala konferencyjna to miejsce, gdzie zwykle dochodzi do ?burzy mózgów?, dlatego warto zadbać o warunki sprzyjające wymianie myśli. W tym celu warto postawić na umiar, a nie kontrastowe połączenia, które będą dekoncentrować i rozpraszać. Udowodniono naukowo, że ciepłe barwy pobudzają do działania, a ciepły odcień zieleni uspokaja i relaksuje, dlatego na takie kolory warto pomalować ściany. Można również wybrać klasyczną biel, ale już nie błękit, który jest uznawany za zbyt zimną barwę, niesprzyjającą pracy.

conference-room-338563_1280

Jeżeli chodzi o dodatki ? obrazy, kwiaty, lustra ? to nie należy przesadzać z ich ilością, gdyż będą skutecznie odwracać uwagę od obowiązków. Nie warto jednak z nich całkowicie rezygnować, gdyż surowy wystrój sprawi, że przestrzeń nie będzie wystarczająco przytulna, a przez to osoby w niej przebywające nie będą czuć się komfortowo. Choć warto dodać, że małe sale konferencyjne mają tę przewagę nad dużymi, że łatwiej tam o stworzenie kameralnej i przyjaznej atmosfery.

W salach konferencyjnych, bez względu na wielkość, duże znaczenie ma oświetlenie, które może momentami przeszkadzać, w szczególności podczas projekcji multimedialnych. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości rolety, które w porze letniej będą dodatkowo skutecznie chronić przed słońcem, co w salach bez klimatyzacji jest nie do przecenienia. Z drugiej strony nie może dojść do sytuacji, gdy pomieszczenie będzie niewystarczająco doświetlone, szczególnie w porze jesienno-zimowej. W związku z tym należy zamontować dodatkowe świetlówki, które będą generować światło zbliżone do naturalnego.

Mała sala konferencyjna ? wyposażenie

Podstawą wyposażenie małej sali konferencyjnej są odpowiednie meble, które zbyt dużymi gabarytami nie przytłoczą wnętrza i zarazem nie zajmą zbyt dużo miejsca. Dlatego warto może zamiast okrągłego i obszernego stołu zdecydować się na dwa w kształcie podłużnego prostokąta, które będą rozmieszczone w dwóch rzędach. Stoły konferencyjne znajdziesz np. u Duncan.com.pl. Jeszcze lepszym rozwiązaniem podczas aranżacji sali konferencyjnej wydaje się układ stołu w kształcie litery U, który pozwala uczestnikom spotkań na utrzymywanie ze sobą kontaktu wzrokowego. Wszystko jednak zależy od specyfiki samego pomieszczenia.

W małych salach konferencyjnych przemieszczanie musi zachodzić bezproblemowo, dlatego krzesła, choć powinny być przede wszystkim wygodne, to nie mogą mieć zbyt szerokiego rozkładu nóg, zajmując zarazem zbyt dużo przejścia. Wówczas dyskretne wyjście do toalety zamieni się w kakofonię szurania krzeseł. Natomiast stół powinien być raczej drewniany, gdyż lepiej niż szkło amortyzuje dźwięki, na przykład odstawianych szklanek. Szkło również zdecydowanie łatwiej zabrudzić, a nieestetyczne ?mazgaje? mogą również negatywnie wpływać na komfort pracy.

Trudno też wyobrazić sobie współczesną salę konferencyjną bez odpowiedniego wyposażenia ? rzutnika, projektora czy nagłośnienia. Należy pamiętać, że małe sale konferencyjne rządza się innymi prawami niż te duże, dlatego głośniki o dużej mocy czy zbyt duży ekran projektora może wręcz przeszkadzać niż pomagać. Dlatego przy aranżacji małych sal konferencyjnych warto wziąć pod uwagę jej indywidualne parametry i zachować umiar. Trzeba tez koniecznie pamiętać o wystarczającej ilości gniazdek, żeby każdy uczestnik konferencji czy szkolenia mógł bez problemu podłączyć przy swoim stanowisku pracy komputer lub inne narzędzia. W tym celu niezbędna jest odpowiedna infrastruktura kablowa, którą warto zaplanować jeszcze na etapie projektu aranżacji.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły