Jak przygotować dobrą prezentację – akcesoria biurowe, które ułatwią Ci pracę

utworzone przez | 13 09 2019 | 0 komentarzy

Prezentacje są nieodłącznym elementem pracy w niemal każdej firmie. Wiążą się one przede wszystkim z konkretnym przedstawieniem najważniejszych informacji innym pracownikom, przy czym osoba prezentująca, która jest wystawiona na krytykę, może często się stresować. Aby zminimalizować zdenerwowanie, należy odpowiednio się przygotować.

Oprócz kluczowej wiedzy należy zaopatrzyć się również w materiały biurowe, które ułatwią osobie prezentującej przedstawiać dane informacje, ale i usprawnią proces przyswajania wiedzy odbiorcom. Artykuły biurowe, które pomogą przygotować dobrą prezentację, znajdziecie w tym artykule.

Flipcharty

Tablica w postaci flipchartu, jest niezbędnikiem podczas wszelkich prezentacji. Przyjmuje postać statywu, który ma powierzchnię suchościeralną oraz magnetyczną. Dodatkowo posiada haki, na których można zawiesić wcześniej przygotowane, duże bloki papieru, które zawierają zasadnicze informacje. Takie karty papieru na tablicy można z łatwością wertować, zdejmować, wyrywać, co zdecydowanie ułatwia proces prezentacji. Flipcharty można z łatwością kupić w tym sklepie internetowym: https://offic.pl, który oferuje szeroko rozumiane zaopatrzenie biura w akcesoria biurowe.

Zakreślacze i markery

Bardzo ważne podczas prezentacji jest użycie kolorów. Pobudzają one nasz mózg,  kreatywność i łatwiej dzięki nim przyswajamy informacje. Są również niezbędne podczas rysowania tak zwanej mapy myśli. Okazują się również przydatne w zakreślaniu najważniejszych informacji do przekazania, znajdujących się w notatkach osoby prezentującej, tak aby się nie pogubiła. Dlatego przydadzą nam się kolorowe zakreślacze, czy markery.

Podczas zakupów tych akcesoriów, warto zwrócić uwagę na ich wydajność, a sprawdza się ją po informacji umieszczonej na etykiecie, która mówi o długości linii. Im dłuższa linia, tym bardziej wydajny marker.

Teczki, skoroszyty

Teczka przyda nam się do schowania notatek, które mają wspomóc osobę prezentującą podczas prezentacji. Niedopuszczalne jest, aby wyjść na środek z kartką papieru. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby mieć wszystko w głowie, jednak bądźmy ludźmi i pozwólmy osobie, która prezentuje, schować swoje notatki, czy plan prezentacji w eleganckiej teczce.

Dodatkowym ułatwieniem jest posiadanie skoroszytu, który zawiera wiele danych wcześniej przygotowanych. Można go przekazać odbiorcom prezentacji podczas jej trwania lub tuż po jej zakończeniu, tak aby jeszcze bardziej mogli się zaznajomić z tematem. Taki skoroszyt może sprawić, że osoba prezentująca będzie odbierana za bardziej rzetelną i fachową.

Wszystkie akcesoria do biura są niezbędne podczas prezentowania informacji na spotkaniach biznesowych. Pomogą one zarówno nadawcy podczas trwania prezentacji, jak i odbiorcom w przyswojeniu przekazywanych informacji i wiedzy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły