Jak oszczędzać tusz w drukarce – poradnik

utworzone przez | 08 04 2019 | 0 komentarzy

W wielu gospodarstwach domowych możemy spotkać drukarki atramentowe. Cechują się one niską ceną sklepową, jednak koszt samej wymiany materiałów eksploatacyjnych może przekroczyć wartość posiadanego urządzenia. Podpowiadamy, jak zacząć oszczędzać tusz oraz jakie pojemniku kupować, aby nasz portfel mógł odetchnąć z ulgą.

Wybierz nieoryginalne tusze do drukarek

Jednym z najprostszych sposobów na oszczędność pieniędzy przekazywanych na materiały eksploatacyjne do drukarki atramentowej jest odpowiedni wybór kartridża. Wymiana kompletu oryginalnych pojemników z tuszem potrafi zrujnować budżet niejednego gospodarstwa domowego. Średni koszt pojemnika z logo producenta drukarki na opakowaniu to 70 zł, jednak zdarzają się wypadki, gdzie za tusz użytkownik musi zapłacić nawet ponad 100 zł. Tanie tusze do drukarek to doskonały sposób na zaoszczędzenie kilkuset złotych w skali roku. Jakie produkty wybrać, aby nie przepłacać za materiały eksploatacyjne?

Odpowiedź jest prosta, zamienniki! Te od renomowanych producentów dostępne są na stronie https://www.profibiuro.pl/tusze-c-86.html. Czym różnią się nieoryginalne tusze do drukarek od produktów z logo producenta? Przede wszystkim ceną – są one kilkukrotnie tańsze. To nie jedyna zaleta wyboru zamienników. Większość nieoryginalny kartridży cechuje się zwiększoną pojemnością. Oznacza to, że tego typu pojemnik starczy nam na dłuższy czas, a – jak wiadomo – każdy mililitr jest na wagę złota. Czy to bezpieczne rozwiązanie dla samej drukarki? Oczywiście, że tak! Nieoryginalne tusze w żadnym stopniu nie stwarzają zagrożenia dla urządzenia, a ich poprawna instalacja sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wydajnymi materiałami eksploatacyjnymi w zdecydowanie korzystniejszej dla klienta cenie.

Zaoszczędź na ustawieniach drukarki

Bardzo dobrą profilaktyką w przypadku chęci oszczędzania tuszu w drukarce jest ustawienie odpowiednich preferencji drukowania. Nasze urządzenie będzie zużywało więcej atramentu, gdy zaznaczona jest opcja wysokiej jakości wydruku. Co ciekawe, większość drukarek taką funkcję ma włączoną fabrycznie, więc użytkownik może drukować w najwyższej możliwej jakości, nie posiadając o tym żadnej wiedzy. Wystarczy, że ustawimy naszą drukarkę na mniej szczegółową lub roboczą pracę, a nasze tusze z pewnością posłużą nam kilka dni dłużej. Zwłaszcza że pliki tekstowe – a takie najczęściej są drukowane – nie potrzebują wysokiej szczegółowości wydruku. W nowszych modelach drukarek zainstalowano bardzo przydatną funkcję ecodrukowania. Odpowiada ona za ograniczenie zużycia atramentu podczas pracy.

Użyj odpowiedniego fontu

Tak, wybór fontu ma nie lada znaczenie w przypadku oszczędności tuszu do drukarek atramentowych. Szczegółowe badania przeprowadzone przez portal printer.com wskazują, że najbardziej wydajnym i oszczędnościowym fontem dla naszej drukarki jest Century Gothic. Obliczono, że roczne korzystanie z tego typu czcionki w przypadku wydruku w domowych warunkach kosztuje zaledwie 46 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu na polskie złotówki wynosi nieco ponad 170 zł. Równie oszczędnym fontem jest Ecofont, Times Roman oraz Calibri czy Veranda. W przypadku tego ostatniego, roczny koszt wydruku oscyluje w okolicach 230 zł. Dla porównania najbardziej popularne fonty, takie jak Arial czy Tahoma niosą ze sobą koszty rzędu 260 zł. W skali roku na samym wyborze fontu jesteśmy w stanie zaoszczędzić niemalże 100 zł. To bardzo duża różnica wpływająca na budżet domowy.

Proste zmiany nawet dotyczące tuszu w drukarce pozwolą na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy w skali rocznej. Dzięki temu środki, które pozostaną w domowym budżecie, będziemy mogli przeznaczyć na inne bardziej przyjemne i przydatne rzeczy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły